Akif Yener 25 yıl sonra Sınıf arkadaşlarıyla buluştu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sanatçısı, Bestekâr ve Yaşam Koçu Sakaryalı Sanatçı Akif Yener; 25 yıl sonra Endüstri Meslek Lisesi Makine Bölümü sınıf arkadaşlarıyla Etçi Cemal’de bir araya geldi.

Akif Yener 25 yıl sonra Sınıf arkadaşlarıyla buluştu

İlk buluşma
“Onun Adı Efsane Sakarya”, “Ne Aşk Ne Hayat” ve “Sakaryaspor 50. Yıl Marşı” bestekârı, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sanatçısı ve Yaşam Koçu Akif Yener; 25 yıl sonra Endüstri Meslek Lisesi Makine Bölümü sınıf arkadaşlarıyla Etçi Cemal’de bir araya geldi. Duygusal anlar ve kahkahaların havada uçuştuğu gecede Yener, tüm dostlarıyla hasret giderdi. Buluşmada okul arkadaşlarıyla tek tek ilgilenen Sakaryalı sanatçı Akif Yener; “Yıllardır hayalini kurduğum lise sınıf arkadaşlarımla buluşmayı çok arzu ediyordum. Okul sonrası kimi arkadaşlarım yurt dışına, kimi farklı illerde çalışmaya, kimi ise başka şehirlerde ihtisas için yaşama başladı. Sınıf arkadaşlarımın bir kısmı ile görüşüyorduk sıkça fakat büyük kısmı ile iletişimim kalmamıştı. Ve ciddi bir fizibilite ile arkadaşlarımın da katkılarıyla sınıf arkadaşlarımın hemen hepsine ulaştım ve yıllardır çok istediğim hayalimi gerçekleştirdim" diyerek duygularını dile getirdi.

Nostalji havasında

Nostalji havsında geçen gecede; herkes ayağa kalkarak önce okul numarasını ve sonrasında hayatındaki gelişmeleri kısaca anlatarak diğer arkadaşlarını bilgilendirirken, sonrasında herkes okuldaki hatıralarını birbiriyle paylaşıp zaman zaman duygulu anlar yaşarken, esprileriyle de kahkahalara boğuldu. Akif Yener gecenin sonunda tüm dostlarına bir teşekkür konuşması yaparak; “Bu anlamlı buluşmamızda yaptığım konuşmamı tüm arkadaşlarım yapmış gibi kabul ediyorum. Her ne kadar bu organizasyonu ben yapmış gibi görünüyor olsam da, aslında, sizlerin katkıları, katılımı, samimiyeti ve içtenliğiyle oldu. Bundan sonra ayda bir gibi Efsane 1-2-3 A sınıf arkadaşları olarak buluşmalarımız ömür boyu devam edecek ve böylelikle çok daha fazla kaynaşacağız" diyerek tüm dostlarına son albümü olan 5 şarkıdan oluşan maxi sıngle cd si ni tek tek imzalayarak hediye etti...
 

Levent CANDAN

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 15:12
SIRADAKİ HABER