Apsınra Dans Grubu Abhazya Turnesi’nde

Sakarya da Sakarya Abhaz Derneği bünyesinde kurulan Özgür Samsun eğitmenliğindeki Apsınra Kafkas Dans topluluğu Sakarya Abhaz Derneği Ayhabıları İbrahim Vedat Akyurt, Mesut Papatya, ekip sorumluları Gürkan Güneş ve Berna Samsun ile birlikte 19-30 Temmuz tarihleri arası Abhazya Turnesi’ne çıktı.

Apsınra Dans Grubu Abhazya Turnesi’nde

Abhazya’yı büyüledi kocaali
Gittikleri Abhazya’da gerçekleşen etkinlik ve gösterilerde sahne almaya başlayan Özgür Samsun eğitmenliğindeki 30 kişiden oluşan Sakarya Abhaz Derneği Apsınra Kafkas Dans Grubu; Abhazya’nın başkenti Sohum’da bulunan Macarka’da gerçekleşen gösteriye Abhazya’nın önde gelen protokol üyeleri katıldı. Abhazya’nın Türkiye Tam Yetkili Temsilciliği’ne atanan Vadim Haraziya ve Yardımcısı Cansuh Lazba’nın da katıldığı programda Abhazya’da eğitim gören öğrencilerin de oluşturduğu dans ekipleri gösteriye ortak oldu.


Yaklaşık 2 saat sahnede gösterileri sergileyen Apsınra, izleyenleri kendine hayran bıraktı. 23 Temmuz Bayrak gününde Sohum Filarmonia’de muhteşem bir gösteri sunan ekip; Abhazya’nın Gulrıpş, Oçamçıra’da sahne aldı. Ekip, Gagra ve Afon’da yapacağı gösterilerinin ardından Sakarya’ya dönecek.
 

Nedim Ergün KIRIMLI

SIRADAKİ HABER