Arifiye NEFL Öğrencilerini Salgın Sonrası Büyük Sürprizler Bekliyor

Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesinde salgın süreci verimli değerlendirilerek öğrencilerin her yönden başarısını arttıracak okulun fiziki yapısında önemli yenilikler gerçekleştiriliyor.

Arifiye NEFL Öğrencilerini Salgın Sonrası Büyük Sürprizler Bekliyor

Koronavirüs salgını sona erdiğinde Arifiye NEFL öğrencilerini bekleyen sürpriz çalışmalar arasında büyük bölümü atıl halde olan binanın yenilenmesi, Z kütüphane, spor salonu, beceri tasarım atölyeleri, robotik kodlama, görsel sanatlar ve müzik atölyeleri yer alıyor.
Bakanlık, milli eğitim müdürlüğü ve çevre imkanlarıyla yapılan çalışmalar arasında akademik başarısı yüksek olan öğrencilerinin daha rahat bir ortamda çalışabilecekleri, kitap okuyabilecekleri, satranç oynayabilecekleri, dinlenebilecekleri çok modern tasarıma sahip Z Kütüphanenin son aşamaya geldiği, yine uzun zamandır bakıma ihtiyacı olan kapalı spor salonunun Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik Spor Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde yenilendiğini belirtilirken, tüm bu çalışmalarının yanısıra tamiratı tamamlanmak üzere olan binada tasarım beceri atölyeleri. robotik kodlama, görsel sanatlar ve müzik atölyelerinin en kısa zamanda hazır hale getirileceği ifade edildi.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER