Arifiye Öğretmen Lisesi Mezunları Sakarya Polisevi’nde yemekte buluştu

Kardeşliğin, arkadaşlığın en güzel örneklerini sergileyen Arifiye Öğretmen Lisesi mezunları mart ayı buluşmasını Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü gecesinde gerçekleştirdiler.

Arifiye Öğretmen Lisesi Mezunları Sakarya Polisevi’nde yemekte buluştu

Mezunlardan Bahçelievler Gazi İlkokulu Müdürü İsmail Yaman, Güney Çatalbaş, Gül Aygün’ün organize ettiği geceye onur konuğu olarak 1984 mezunu Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkan Yardımcısı Sait Yusuf ile 2007 yılında kaybettikleri arkadaşları Merhum Sedat Salyancı’nın annesi katıldı.

Arifiye Öğretmen Lisesi mezunlarının 40 yıldır buluşmalarına yaptığı organizasyonlarla büyük destek sağlayan Avukat Alirıza Acartürk’e de teşekkür edilen gecede onur konuğu YTB Başkan Yardımcısı Sait Yusuf’a 1975 yılı Arifiye Öğretmen Okulu mezunu şehrimizin tanınmış eğitimcilerinden Mustafa Yıldırım tarafından plaket takdim edildi.

Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 107. yıl dönümü gecesinde düzenlenen buluşmada AÖL mezunlarından Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Adem Arı Çanakkale Zaferiyle ilgili önemli paylaşımlarda bulundu. Sazın ve sözün eksik olmadığı gecede mezunlardan Kenan Güleç’in çalıp söylediği Çanakkale türkülerine tüm mezunlar coşkuyla eşlik ettiler.

Arifiye Öğretmen Lisesi mezunları Ramazan ayı dolayısıyla 9 Nisan’da geleneksel İznik İftarı’nda bir araya gelecek.

Mart ayı buluşmasını video ve fotoğraflarla kayıt altına alan 1982 mezunu Geyve’li Öğretmen Yılmaz Yürek sosyal medya hesabından geceyle ilgili duygusal bir paylaşımda bulundu. 

Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Yılmaz Yürek’in kaleminden mezun arkadaşlarını duygulandıran o güzel paylaşım: 

Aynı okulda ve sıralarda okuduğumuz, çocukluk ve gençlik coşkusunu yaşadığımız, kardeşliği gönüllerde yeşerttiğimiz, altı yıl boyunca aynı koridorlarda yürüdüğümüz, aynı karavanadan yemek yediğimiz, başka başka coğrafyalardan gelip kardeş, arkadaş olduğumuz, kader birliği yaptığımız, aradan uzun yıllar geçmesine rağmen unutmayı hiç düşünmediğimiz, unutamadığımız arkadaşlığımız, dostluğumuz bu güzel buluşmalarla hala sürüyor. Kopmayan bir bağla bağlı olduğumuz Arifiye Öğretmen Lisesi mezunlarıyla bir arada olmanın mutluluğunu yaşadık. Geceye katılan bütün öğretmen ve arkadaşlarımıza güzel dilek ve temennilerimizi sunuyor sonsuz teşekkür ediyoruz.

Arkadaşlık ve dostluk değerli bir hazineymiş.
Yalnızlığın ve çaresizliğin tek ilacı imiş.
Arkadaşlık en güzel meyve veren ağaçmış.
Kumaşı ipekten sevgisi yürekten imiş.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER