Atatürk Ferizli’de Şükran ve Saygıyla Yâd Edildi

Türkiye Cumhuriyeti’mizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 81. yılında tüm yurtta olduğu gibi Ferizli’de de şükran ve saygıyla yâd edildi.

Atatürk Ferizli’de Şükran ve Saygıyla Yâd Edildi

Ferizli’de 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Töreni, Ferizli Kaymakamlığı ve Ferizli Belediyesi tarafından Hükümet Konağı önündeki Atatürk Büstüne çelenk konulmasıyla başladı. Ardından saatler 09.05’i gösterdiğinde sirenler eşliğinde iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Bayraklar yarıya indirildi. Saatler 09:05’i gösterdiğinde hayatin adeta durduğu Ferizli’de sürücüler araçlarından inerek ve yayalar bulundukları yerde saygı duruşuna katıldılar.
 

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Atatürk’ü anma programı
Ferizli’de Atatürk’ü anma programı saat 9.30’da Ferizli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda devam etti. 
Buradaki program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ferizli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Şenay Türk, günün anlam ve önemini belirten duygulu bir konuşma yaptı. Program Atatürk’ün hayatını anlatan video gösterimi, Atatürk ile ilgili öğrencilerin okuduğu şiirler, gösteriler ve Atatürk oratoryosu ile devam etti. Protokol tarafından, 10 Kasım konulu yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödül takdimi ile program sona erdi.
 

10 Kasım Atatürk’ü Anma Törenine, Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Cumhuriyet Savcısı Özgür Yurdakul, Cezaevi Komutanı Salim Çetinkaya, Jandarma Komutanı Zafer Aydoğan, Ferizli Emniyet Amiri Cengiz Sarı, diğer ilçe protokolü, Siyasi Parti Temsilcileri, daire müdürleri, belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri, askeri-polis-mülki erkân, öğretmen ve öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.
 

Ferizli Belediyesi Basin Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER