Başkan İspiroğlu Engellilerle Bir Araya Geldi

Karasu Belediye başkanı Mehmet İspiroğlu ve Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam, Dünya Engelliler günü dolayısıyla karasu belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen ”Engel Olma Destek Ol” yemek programında engelli vatandaşlar bir araya geldi.

Başkan İspiroğlu Engellilerle Bir Araya Geldi

Karasu Belediye başkanı Mehmet İspiroğlu ve Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam, Dünya Engelliler günü dolayısıyla Karasu Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen ”Engel Olma Destek Ol” yemek programında engelli vatandaşlar bir araya geldi.

Karasu Belediyesi tarafından Kent parkta düzenlenen , ”Engel Olma Destek Ol” yemekli programda, Kıs bir konuşma yapan belediye başkanı Mehmet İspiroğlu, Dünya engelliler gününü kutluyoruz. Tabi bu temsili bir gün, aslında her gün bizim günümüzdür, her gün sizin gününüz. Her gün sizi ve bizi daha iyi savunma günümüz, birbirimizi daha iyi anlama ve hatırlama günümüz. Bu günler yılda belki bir gün kutlanıyor ama sadece bir günde kalmamalı, her gün hatırlamalıyız, her gün birbirimize sahip çıkmalıyız. Önemli olan iyi insan olmak, geride güzel şeyler bırakarak güzelliklerle kendinden bahsettirmesidir. Tüm engelli kardeşlerimizin Engelliler gününü kutluyorum dedi.

“Engelli Kardeşlerimize Engel Olmayalım”
Engelli vatandaşlarla birlikte olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirten Karasu Belediyesi Sosyal İşler ve Kültür Müdürü Fatma Tatlı, Engelliler günü aslında 3 Aralık diye ifade ediliyor, âmâ biz bunu ortalama bir hafta süren etkinlik çerçevesinde kutluyoruz. Hayatın herkese aynı imkanları sunmadığını, bazılarının farkına bile varamadığını nimetlere bir an olsun kavuşmak isteyen bir çok insanın olduğunu dile getirerek, “Hepimiz bir gün hayata engelli olarak devam edebiliriz. Bunu unutmamalıyız. Toplumlar engelli bireylerini ne kadar fazla hayata katabilirlerse o kadar gelişmiş toplum olurlar. Eskiden engelli kardeşlerimiz engellerini toplumdan gizlerlerdi, son yıllarda yapılan çalışmalarla engelli kardeşlerimizin toplum için nimet olduklarını anladığımız bir duruma geldik” diye konuştu.
Tatlı engelliler için yapılan çalışmalardan dolayı Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu’na teşekkür ederek, ”Engelli Kardeşlerimize Engel Olmayalım “ dedi. Tatlı, Engellilere tek tek karanfil vermeyi de ihmal etmedi.

Kadir KARAKAŞ

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2016, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER