Başkan Özen’den 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü Mesajı

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Özen’den 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü Mesajı

Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 86. yıl dönümü
Başkan Özen, mesajında, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ile Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 86. yıl dönümünü kutladıklarını belirtti. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 5 Aralık 1934’te Anayasa’da, Seçme ve Seçim Kanunu’nda yapılan yasa değişikliğiyle kadınlara seçme ve seçilme hakkını verdiğine ve bu hakkı veren devletlerin başında da Türkiye’nin geldiğini vurguladı. 

Kadınlarımızın eğitimli, bilgili ve bilinçli olması, sağlıklı bir toplumun ön şartıdır
Kadının, toplumu ayakta tutan temel yapı taşı olan ailenin en önemli unsuru olduğunu dile getiren, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, “Kadın, her şeyden evvel anne olmasıyla toplumu ayakta tutan temel yapı taşı olan ailenin en önemli unsurudur. Kadınlarımızın eğitimli, bilgili ve bilinçli olması, sağlıklı bir toplumun ön şartıdır. Fedakârlığı, sevecenliği, çalışkanlığı ve üretkenliğiyle her zaman ailesine ve topluma önemli katkılar sunan kadınlarımızı, hayatın her alanında etkin bir şekilde görmek, bizleri sevindirmektedir. 

Kadınlara yönelik her türlü şiddetin ve ayrımcılığın karşısındayız
Hz. Muhammed’in (S.A.V), “Cennet annelerin ayakları altındadır.” buyruğundaki anlayışın mensupları olarak, her zaman kadınlara yönelik her türlü şiddetin, ayrımcılığın ve istismarın karşısındayız. Bu duygu ve düşüncelerle, yaşantımız boyunca doğumdan, ölüme her anımızda varlıklarıyla onurlandığımız, desteklerini bizlerden hiçbir zaman esirgemeyen kadınlarımızın, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nü en içten dileklerimle tebrik ediyor, tüm kadınlarımıza başarı, sağlık, huzur, mutluluk ve esenlikler diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER