Biz, insanı onurlu kıldık

Kocaali Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen konferans programı Bahçem Düğün Salonu’nda yaklaşık 500 kişinin katılımı ile gerçekleşti.

Biz, insanı onurlu kıldık
Kocaali Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında, Diyanet İşleri Başkanlığı Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi Eğitim Görevlisi Ali Rıza Temel’inde katılımı ile düzenlenen konferans programı Bahçem Düğün Salonu’nda oldukça yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Programa Kocaali Kaymakamı Ahmet Odabaş, Ak Parti Kocaali İlçe Başkanı Basri Burak Ak, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Karasu Müftüsü Hüseyin İlbay, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, daire amirleri ilçe esnafları ve vatandaşlardan oluşan yaklaşık 500 kişi katıldı.

Kocaali Müftüsü Ahmet Halıcı’nın açılış konuşmasının ardından söz alan Ali Rıza Temel, günümüzde insana verilen kıymetin giderek düşme eğilim gösterdiğini belirtti. Bu sebeple Diyanet işleri Başkanlığı’nın Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamındaki programlarda Peygamberimiz ve İnsan Onuru temasını ön planda tuttuğunu vurgulayan Temel konuşmasında sık sık ‘Şüphesiz ki Biz insanı yaratılanın en hayırlısı kıldık’ ve ‘Biz insanı onurlu kıldık’ Ayetlerine vurgu yaparak, insanın manevi değerine dikkat çekti. 

Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2020, 09:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER