Budaklar Kursunda Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinliği

1-7 Haziran tarihleri arasında kutlanan Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında Adapazarı Halk Eğitimi Merkezi Budaklar Giyim Kursunda canlı performans kıyafet dikimi ve sergi etkinliği düzenlendi.

Budaklar Kursunda Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinliği

Etkinlikte kurs öğretmeni Sevil Akaltın ve kursiyerleri tasarladıkları çocuk kıyafetinin dikimini gerçekleştirdiler. Kumaşın biçilmesinden dikimine kadar tüm aşamaların uygulamalı olarak anlatıldığı canlı performans etkinliği büyük ilgi gördü.

Budaklar İlkokulu bahçesindeki kurs merkezinde düzenlenen etkinliğe Adapazarı ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Hizmetleri Şube Müdürü Hasan Büyükbaş, Özel Öğretim Hizmetleri Şube Müdürü Fikret Güldemir, Adapazarı Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcısı Nilüfer Turhan, ADAHEM Bilişim Öğretmeni Seçkin Aytaç, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Adapazarı Halk Eğitimi Merkezi tarafından video çekiminin de yapıldığı canlı performans etkinliğinde dikimi yapılan çocuk kıyafetini kursiyerlerden Sevinç Bostancı’nın Budaklar İlkokulu ana sınıfında öğrenim gören ikiz kızları Zümra ve Zehra Bostancı giyerek mini defile yaptılar.

Çocuk kıyafeti dikiminin ardından davetliler Budaklar Giyim Kursu kursiyerlerinin yıl boyunca yaptığı el emeği göz nuru çalışmaların sergisini beğeniyle gezdiler.

Düzenlenen etkinlikte bir konuşma yapan Adapazarı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Büyükbaş, her yaştan vatandaşa ilgi ve yetenekleri doğrultusunda açılan halk eğitim kurslarının önemine vurgu yaptı. Kurslara katılarak kendilerini geliştiren, aile bütçelerine katkıda bulunan kursiyerleri ve onlara sıfırdan dikiş öğreten öğretmenleri Sevil Akaltın’ı emeklerinden dolayı tebrik etti.

Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü de kurs etkinliğiyle ilgili sosyal medyadan yaptığı paylaşımda; “Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında ADAHEM Budaklar Giyim Kursu’nu ziyaret ederek Sevil Akaltın hocamızın ve kursiyerlerinin heyecanına ortak olduk. Budaklar İlkokulunun bahçesinde bulunan kurs binamız; öğrencilerin ve velilerin uğrak yeri durumunda. Çocuğunu okula getiren anneler; vakitlerini verimli kullanmak adına kursumuza devam ederken aynı zamanda aile bütçesine de katkıda bulunuyorlar.” ifadelerine yer verdiler.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER