Çevreci Tim’ler her yerde 

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Arif Nihat Asya Yurt Müdürlüğü öğrencileri, kurdukları Ana Çevre TİM’leri ile çevre temizliğine başladılar.

Çevreci Tim’ler her yerde 

Arif Nihat Asya Yurt Müdürlüğü’nün organize ettiği 20-25 kişilik öğrenci grubundan oluşan faaliyet 6 Kasım Cumartesi günü Serdivan Gölpark bölgesindeki ormanlık alanlardan başlayarak ilk adımını gerçekleştirdi.
Doğadaki atık toplama etkinliğine, yurt öğrencileri ve personellerinin katılım gösterdiği etkinlikte, doğası ile büyüleyen Serdivan Gölpark Mesire Alanında yapılan, atıkları toplama faaliyetinde öğrenciler, alanı çöplerden arındırdı. Çevre Mühendisi Gökçe Serdar önderliğinde, öğrenciler hem eğitim alıp hem de çevre temizliği yaptı.

Arif Nihat Asya Yurt Müdürü Nalan Uysal;
‘‘İnsan faaliyetleri sonucu artan çevre sorunlarının, yine insanların eliyle düzeltilebileceğine inanarak yola çıktığımız ‘‘Ana Çevre TİMİ’’, çevreyi koruma ve güzelleştirme adına başlatılmış genç, dinamik  iyilik hareketidir. Vicdanlarında sorumluluk hareketi taşıyan, çevreye duyarlı gençlerin ‘‘Ana Çevre TİMİ’’ bünyesinde en yakın çevrelerinden başlayarak, çevre bilinci oluşturmak adına faaliyetler yapmaktadır. 
Öncelikli amaç yurt içerisinde tespit ettiğimiz çevre sorunlarına çözüm üretmek ve bunu neticelendirmek, çevremizi temiz tutma konusunda farkındalık oluşturmak ve bu iyiliği tüm insanlığa yaymaktır. Katılmak isteyen tüm öğrencilerimizle TİM kurduk. Doğa yürüyüşleri ve orman temizliği gibi faaliyetlerimiz devam edecek. Duyarlı tüm öğrencilerimizden katılım bekliyoruz’’ şeklinde konuştu.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER