Çevrim İçi eTwinning Ödül Töreni

Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğü, çevrim içi düzenlediği ödül töreniyle eTwinning Sakarya 2019 Kalite Etiketleri heyecanını tüm eğitim camiasına yaşattı.

Çevrim İçi eTwinning Ödül Töreni

2019 yılında Kalite Etiketi alan öğretmenlerimizin ve okul temsilcilerimizin katılımı ile “eTwinning 2019 Kalite Etiketleri Çevrim İçi Ödül Töreni” Zoom platformu üzerinden gerçekleştirildi. 
Çevrim içi ödül törenine bir mesajla katılan İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, 2019 yılında Sakarya’da Ulusal Kalite Etiketi sayısının 69, Avrupa Kalite Etiketi sayısının 53 olduğunu, 2019 yılında 10 okulumuz olmak üzere toplamda 15 okulumuzun e-Twinning Okulu Etiketi sahibi olduğunu belirterek eTwinning öğrenme macerasında ilimiz eğitimine katkı sağlayan ve bu katkıyı Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketleri ile taçlandıran öğretmen ve yöneticilerimize teşekkür etti. 
2020 yılı Kalite Etiketi sayısının ilimiz özelinde 2019 yılına göre %265 oranında artmış olmasından ayrıca gurur duyduklarını ifade eden Durmuş; Kalite Etiketi almanın, öğretmenlerin ve okulların eTwinning aktivitelerinin yüksek düzeye ulaştığının somut bir şekilde tanınması anlamına geldiğini kaydetti. Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin aktif katılımı ile yürüttükleri projelerle pedagojik yenilikçilik, müfredat ile entegrasyon, ortak okullar arasındaki iletişim ve bilgi alışverişi, ulusal ve uluslararası iş birliği, teknoloji kullanımı konularında mesleki gelişim ve dayanışma örneği sergilemelerinin çok kıymetli olduğunu aktaran İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, bu çalışmaların desteklenmesinde İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından gerekli planlamaların özenle yapıldığını sözlerine ekledi.
Strateji Geliştirme Ar-Ge Birimi Sakarya eTwinning İl Koordinatörü Nazmiye Kıyak’ın moderatörlüğünü yaptığı ödül törenine katılan İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Salih Güvendi de eTwinning Kalite Etiketleri heyecanını paylaşmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek tüm öğretmenlere başarılar diledi.
Heyecan ve coşkunun ekran karşısında yaşandığı ödül töreni Youtube kanalında da yayımlandı.

 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER