Çocuklar Millet Bahçesi’nde ‘pony’ atlarına bindi 

Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Jokey Kulübü tarafından her yıl düzenlenen ‘Pony Club Şehrinize Geliyor’ isimli proje kapsamında Sakarya Millet Bahçesi’nde atlara binen çocuklar unutamayacakları bir deneyim yaşadılar.

Çocuklar Millet Bahçesi’nde ‘pony’ atlarına bindi 

2014 yılından beri düzenlenen ve 65 bini aşkın çocukla bir araya gelinen proje için seçilen 21 ilden bir tanesi de Sakarya oldu. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Türkiye Jokey Kulübü tarafından her yıl düzenlenen ‘Pony Club Şehrinize Geliyor’ isimli projeyi Sakarya’da misafir etti. 21-22 Temmuz tarihleri için Sakarya Millet Bahçesi’nde çocuklara at binme etkinliği organize edildi. Saat 14.00 ve 18.00 saatleri arasında yapılacak etkinliğin ilk gününde renkli görüntüler ortaya çıktı. 

At binme eğitimi ve sürüş teknikleri
Büyükşehir’in daveti üzerine Millet Bahçesi’nde buluşan çocuklar uzman eğiticilerin kontrolünde diğer at ırklarına göre boyları küçük olan ‘Pony’ cinsi atlara bindi. Burada çocuklara at binme eğitimi ve sürüş teknikleri anlatıldı. Çocuklar ve aileleri harika bir gün geçirdi ve unutamayacakları bir at binme tecrübesi yaşadı. Büyükşehir Belediyesi etkinliğin ikinci günü için “Tamamen ücretsiz olan bu aktivitemize şehrimizde bulunan bütün çocuklarımız davetlidir” çağrısı. 

Her şey çocuklarımız için
Açıklamanın devamında ise, “Çocuklarımızın biniciliğe ve doğaya olan sevgisinin artması noktasında şehrimizde böyle önemli etkinliklerin olması geleceğimizin çocukları için büyük bir avantaj. Çocuklarımızın yeni şeyleri öğrenebilmesi ve bunların bilincinde olması adına Büyükşehir olarak elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Bu kapsamda Türkiye Jokey Kulübü’nün başlattığı programa ev sahipliği yapıyoruz. Millet Bahçesi’nde ücretsiz olarak gerçekleştirdiğimiz bu güzel aktiviteye 22 Temmuz’da tüm çocukları davet ediyoruz.   Daha güzel etkinlikleri sizlerle buluşturmak adına her zaman çalışmaya devam edeceğiz” denildi.

 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER