Diyanet İşleri Başkanı Sakarya'da

Dinayet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, sabah namazını Adapazarı Şehir merkezinde Orhan Gazi Camii’nde kıldı.  Erbaş namazdan sonra düzenlenen Sabah Buluşması etkinliğine katıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Sakarya'da

Cemaati dua yaptıran Erbaş, daha sonra kürsüye çıkarak açıklamalarda bulundu.
HABER -ASLI ÇAM
Günümüzde sistemin faiz üzerine kurulduğunu söyleyen Erbaş, her taraf cehaletle dolmuştu. Putlarla dolmuştu, insanlar pazarlarda köle olarak satılıyordu. Faiz tefecilik almış başını gidiyordu. Bunların hangisi şimdi yok. Irkçılık mı yok, ırkçılıktan dolayı savaşlar mı yok., var hatta örgütler kurduruluyor, o örgütlerle savaşlar yaptırılıyor. Faizcilik mi yok, hem de sistematik bir şekilde yapılıyor. Sistem faiz üzerine kurulmuş. Bu şekilde insanlar haramla iştigal ettiriliyor.

Dünyada Dinayet işleri başkanlığı gibi sistematik yapısal ve disiplinli bir şekilde çalışan hiçbir ülkede yok.

Birçok hocalarımız var müftülerimiz var ama yanlış yola gitmeyin. Ehliyetsiz olarak, ehliyetsiz olarak, ehil olmayan bir takım yerlere gidenleri de uyarın. Bu acıdan din istismarı ile mücadele seferberlik başlattık. Bütün il ve ilçelerimiz ehil kişilerle dolaşıyoruz. Buna ihtiyaç var sizlerde bu konuda bizlere yardımcı olun. İslami Bilimler Fakültesi Türkiye’de yüzün üzerine çıktı. Niye fakülteler kuruluyor, gençlerimiz dini kaynağından öğrensin diye kuruyor. Biz gençlere sahip çıkmazsak kim çıkacak. Bin 2 müftülükle çalışıyoruz. Hiçbir ülkede bu kadar müftülük yoktur. Müftülerimiz sadece fetva vermek için değil, doğumundan ölümüne kadar yanında insanlarımız. Onlar Ülkemizin en zor zamanında cephede en önde yer almışlardır.
Erbaş program sonunda cemaatle tek tek tokalaştı.

Aslı ÇAM

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2020, 09:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER