En Anlamlı İftar

Karasu Yalı Mahallesi Ulu Camii’nde yaz kuran kurslarında öğrenim gören 400 öğrenciye Yalı Mahalle Muhtarı Dursun Ali Akbaş, iftar yemeği verdi.

En Anlamlı İftar
Karasu Müftülüğü Yalı Mahallesi Ulu Camii Kuran kursuna devam eden yaz Kur’an kursu öğrencilerine Yalı Mahallesi muhtarı dursun Ali Akbaş’ın düzenlediği iftar programında 400 öğrenciyle bir araya geldiler.
İftar programına Karasu kaymakamı Şafak Gürçam, Karasu İlçe Müftüsü Hüseyin İlbay, Karasu emniyet Müdürü Sefer Serdar Çakır, Karasu eski ziraat odası başkanı Fikri Hordoloş katıldılar. Düzenlenen programda öğrenciler ilahi, Kuran-ı kerim ve kasideler okudular. Programa katılan Karasu müftüsü Hüseyin İlbay ise Muhtara, cami görevlilerine ve öğrencilere teşekkür etti. İftara katılar karasu kaymakamı Şafak Gürçam kuran kursunda okuyan çocuklara neler öğrendiklerini sordu, Gürçam çocuklara sorular sorarak aldığı cevap karşısında kuran kursu öğrencilerine tam not verdi.
İftar sonrası bir konuşma yapan Karasu Yalı Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı, Yalı Mahalle Muhtarı Dursan Ali Akbaş, mahallemizde bulunan ulu camiinde bulunan kuran kursunun aktif bir şekilde hizmet verdiğini, yaz Kur’an Kurslarının çocuklarımızın hayatlarında önemli bir yer olduğunu bunu değerlendirmek için gayret göstermeleri gerektiğini vurguladı.

Akbaş, yaz Kur’an Kurslarının yeni nesle Allahı, Efendimizi, Kur’anı Camiyi ve İbatedi sevdirmek için bir fırsat olduğunu, bunu iyi değerlendirmeleri gerektiğini belirtti. İftar yemeğinin ardından Muhtar Akbaş, katılımcılara ve emeği geçenlere “Teşekkür” ettikten sonra Dua edilip akşam namazı kılındı.
Mahalle muhtarı  Dursun Ali Akbaş’ın Arap kıyafetleri giymesi dikkatleri çekti.Mehmet KARAKAŞ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2015, 13:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER