Engelliler Günü Kutlandı

Sakarya Engelliler Birlik Federasyonu öncülüğünde Adapazarı Belediyesi’nin katkılarıyla ortaklaşa düzenlenen 3 Aralık engelliler günü, Adapazarı Çark mesire Nikah salonunda yapılan 

Engelliler Günü Kutlandı

Sakarya Engelliler Birlik Federasyonu öncülüğünde Adapazarı Belediyesi’nin katkılarıyla ortaklaşa düzenlenen 3 Aralık engelliler günü, Adapazarı Çark mesire Nikah salonunda yapılan 
Engelliler Birlik Federasyonu Başkanı Nadide Dülger, Adapazarı Belediye Baykanı Süleyman Dişli, Başkan yardımcısı Rıdvan Sezer, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve engelli yakınları katıldı.
Etkinlikte engelli vatandaşlara ve yakınlarına kahvaltı ikram edildi. 
Haber Aslı ÇAM

Engelli vatandaşlar ve aileleri oldukça eğlendi. Kahvaltının ardından engelli vatandaşlar doyasıya eğlendiler.
Sakarya Engelliler Birlik Federasyonu Başkanı Nadide Dülger de güzel bir etkinlik düzenlediklerini anlattı. Dülger, Engellilerin farkındalık oluşturulması adına onların kendilerini ifade edebilecekleri bir bir program düzenlediklerini belirten Dülger, Burada bizim amacımız engellilerimizin sosyal hayata çıkmalarını sağlamak. 3 Aralık Engelliler Gününün amacının kutlama değil farkındalıkları arttırmak olmalıdır. Topluma düşün görevler içerisinde en önemli olanı, engelli bireyi engelliyle değil, karakteriyle, hayattaki varlığıyla ve her insan gibi en iyi şekilde hayatta var olma hakkıyla tanımlamaktır dedi.
Adapazarı Belediye başkanı Süleyman Dişli Başkan, tüm dünyada olduğu gibi ülkede de her yıl 3 Aralık Dünya Engelliler Günü olarak anıldığını belirterek, tüm engellilerin gününü kutladı. Dişli, Engellilik, yalnızca engellilerin ve onların ailelerinin içinde bulunduğu bir sağlık problemi değil, toplumsal yönleriyle hepimizi çok yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir durumdur.

Engellilerimiz de herkes gibi sağlık, çalışma ve eğitim gibi temel hak ve özgürlüklerden yararlanma ve normal bir hayat sürme hakkına sahiptirler. Engelli bireylerin çok önemli temel haklardan biri olan eğitim hakkından da eşitlik içerisinde yararlanabilmeleri yolunda Belediyelere önemli görevler düşmektedir. Biz de Adapazarı Belediyesi olarak bir yandan bilimsel çalışmaları büyük bir hızla yürütürken, diğer yandan da sosyal sorumluluk projeleriyle engelsiz bir Belediye olma yolunda önemli adımlar atmaktayız. Engellerin kaldırıldığı bir dünya için herkesin daha çok gayret göstermesi temennisiyle saygı ve sevgilerimi sunuyorum dedi. 

Program sonunda, Dülger, katkılarından dolayı Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişliye plaket verdi.

Aslı ÇAM

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2018, 17:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER