Engelliler haftası kutlanıyor

Sakarya Engelliler ve Yardımlaşma Derneği (SAKENDER) Başkanı Bülent Dik 10 – 16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle açıklamalarda bulundu.

Engelliler haftası kutlanıyor

Başkan Dik, hafta boyunca Sakarya’da çeşitli sivil toplum örgütlerinin engelli vatandaşlara yönelik farkındalık çalışmalarının olacağını kaydetti. 

Sakarya Engelliler ve Yardımlaşma Derneği (SAKENDER) Başkanı Bülent Dik, yaptığı açıklamalarda bulundu, her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında  Birleşmiş Milletler üyesi olan tüm ülkelerde kutlanan “Engelliler Haftası” ve 10 Mayıs tarihi ’de “Engelliler Günü” kabul edilmiştir.
Toplumumuzun önemli bir parçasını oluşturan engellilere, toplumun her kesiminin sahip çıkması, onların topluma kazandırılmaları ve kimseye muhtaç olmadan üretken duruma gelmeleri için gereken çalışmaların yapılması gerek. Akıllarda ve zihinlerde yaşanan engelin en büyük engel olduğunu belirterek, ”tek gayemiz daha çok farkında olarak, hissederek, görerek, duyarak ve en çok ta severek tüm engellerin üstesinden gelinebileceğini anlattığımız ve yaşadığımız günlere erişmektir” dedi.
Başkan Dik, engelliler bir toplumun aynasıdır. Tohum toprağa engelli topluma emanettir. Asıl engelli bizi görmeyenlerdir. Engelli olmak suç değil, onlara açılmak suçtur. Bize engel olmayın iyi yaşamı herkes hak ediyor. Bir dakika yerime geçer misiniz, bugün sağlıklısınız ama yarın, yapacaklarım sınırlı ama ufkum geniş. Engelli ne demek sen de öğren, yürümek ne demek engelliden öğren. En büyük engel sevgisizliktir dedi.
Dik, Derneğimiz ramazan ayını da dolu dolu geçirdi. Birçok aileye gıda yarımlarımızı ulaştırdık ve halen de devam ediyoruz. Ben ve ekibim gece gündüz demeden engelli ailelerimize uzanıp, en temel ihtiyaçlarını karşılamak için yoğun mesai harcıyoruz. Bizlere yardımlarını esirgemeyen ve her zaman yanımızda olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem Yüce sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. 
Başkan Bülent Dik, şöyle devam etti: Engelli kardeşlerimiz için her biri ayrı önem sahip bu günlerde halkımızın daha fazla duyarlı olacağını biliyorum. Bizler SAKENDER olarak zaten bu günlerde değil, yılın 365 günü engelli kardeşlerimiz için farkındalık için çalışıyoruz ifadesini kullandı.

Mehmet KARAKAŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER