EYFOR XI Kongresi Altın Meşale Ödül Töreniyle Tamamlandı.

MEB Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Adnan Boyacı, MEF Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Özcan ve ULEDEF/EYUDER Genel Başkanı Dr. Adem Çilek’in açılışını yaptığı Türkiye’nin en büyük eğitim kongresi 5 gün boyunca eş zamanlı 8 bildiri salonunda 134 oturum, 16 atölye, 6 panel, gala gecesi, 1.200 civarında resmi davetli ve yaklaşık 150.000 katılımcı izleyiciyle gerçekleşti.

EYFOR XI Kongresi Altın Meşale Ödül Töreniyle Tamamlandı.

5 gün boyunca bir eğitim şöleni olarak gerçekleşen kongreye Sakarya Eğitim camiası damga vurdu. Sakarya olarak, başta İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’un açılışına ve kapanışına resmi davetli olarak katıldığı ve bir bildiri sunduğu EYFOR XI kongresinde, ilimiz öğretmenleri 9 bilimsel bildiri, 11 oturum başkanlığı, 2 oturum başkan yardımcılığı yaparak EYFOR’a büyük katkı sundular. 
Türkiye'nin en büyük kongresi olarak bir markaya dönüşen EYFOR XI, bu yıl pandemi sebebiyle online yapıldı. EYFOR XI kongresi Türkiye’de Eğitimin Oscarları olarak adlandırılan Altın Meşale Ödülü Gala Gecesiyle sona erdi.  Bu yıl Altın Meşale Ödülleri eğitime katkı veren kişi, kurum ve kuruluşlara 13 dalda verildi. 
Unutulmayan Öğretmenler kategorisinde gecenin en anlamlı ödülü Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde teröristlerce şehit edilen Neşe Alten’in ailesine verildi. 13 dalda ödüllerin verildiği gecede Selçuk Bayraktar yılın örnek sivil toplum kuruluşu ödülüne; Isparta il MEM Müdürü Ömer Yılmaz yılın örnek eğitim yöneticisi ödülüne, öğretmen Ülkü Kale Karaaslan yılın örnek e-Twinning ödülüne, öğretmen Nilgün Aktaş yılın örnek erasmus ödülüne, Şırnak ilinde görev yapan öğretmenlerimiz Fatih Açıkgöz, Ahmet Esen ve Ömer Özcan yılın örnek öğretmenleri ödülüne, TRT EBA TV çalışmalarıyla TRT Genel Müdürü İbrahim Eren yılın örnek TV programı ödülüne, AHBAP çalışmalarıyla sanatçı Haluk Levent yılın örnek sosyal sorumluluk projesi ödülüne, Doç. Dr. Olcay Yavuz yılın örnek yazarı ve kitabı ödülüne, Giresun Valisi Enver Ünlü yılın örnek mülki amiri ödülüne, Prof. Dr. Selçuk Şirin yılın örnek eğitimci akademisyeni ödülüne layık görüldü. 

 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER