Ferizli’de Cumhur ittifakı vatandaşlara aşure ikram etti

Ferizli Belediyesi, Muharrem Ayı dolasıyla geleneksel hale getirdiği Aşure Etkinliğini, Ferizli İlçe Semt Pazarı girişinde gerçekleştirdi.

Ferizli’de Cumhur ittifakı vatandaşlara aşure ikram etti

Belediye tarafından hazırlanan kazan kazan aşureler, Cumhur İttifakı tarafından vatandaşlara ve esnaflara ikram edildi.

Aşure kazanının önünde oluşan kuyruklar ile Muharrem ayının bereketi paylaşıldı. Muharrem ayı nedeniyle organize edilen etkinlikte Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, AK Parti İlçe Başkanı Muhsin Zurnacı ve MHP İlçe Başkanı Veysel Dikbaş, vatandaşlara hem aşure ikram etti hem de sohbet etti. Başkan Gündoğdu, aşurenin toplumsal geleneklerimizden biri olduğunu ve Muharrem ayının birlik ve beraberliğin simgesi olduğunu belirterek hayırlar getirmesini diledi.   

Farklı tatları barındıran ayrı bir lezzet
Bereketin ve paylaşmanın simgesi olan “Aşure Günü”nün milletimiz ve tüm İslam Alemi için hayırlara vesile olmasını dileyen Başkan Gündoğdu, ”Cumhur ittifakı olarak Muharrem ayı dolayısıyla bugün hemşehrilerimize aşure ikramında bulunduk. Aşure, tüm farklılıkların bir araya gelerek ayrı bir güzelliği, ayrı bir lezzeti ortaya çıkardığı mesajını vermektedir. Bizler de aşuredeki o birlik, dayanışma ve paylaşmanın lezzetini hemşehrilerimizle beraber yaşadık. Bu vesileyle Muharrem ayının tüm dünyaya bolluk ve bereketin yanında barış ve kardeşlikte getirmesini diliyorum. Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz etkinlik için emeği geçenlere ve katılım sağlayan herkese, özellikle kıymetli Ak Parti İlçe Başkanımız Sayın Muhsin Zurnacı ve kıymetli MHP İlçe Başkanımız Sayın Veysel Dikbaş’a çok teşekkür ediyorum. Rabbim birlik ve beraberliğimize kast etmek isteyenlere, aramıza nifak tohumu saçmak isteyenlere hiçbir zaman fırsat vermesin“ ifadelerini kullandı. 
Aşure ikramına yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, geleneği devam ettiren Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu’ya teşekkür ettiler. 

 

Ferizli Belediyesi Basin Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER