Genç Ticaret Köprüsü Ülke Sunumu ve Ödül Töreni

Sakarya Üniversitesi (SAÜ), Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ), Sakarya Büyükşehir Belediyesi,

Genç Ticaret Köprüsü Ülke Sunumu ve Ödül Töreni

Sakarya Genç MÜSİAD ve Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneğinin birlikte yürüttüğü Genç Ticaret Köprüsü Projesi kapsamında 6. Ülke Sunum Yarışması gerçekleştirildi.

Sakarya MÜSİAD binasında gerçekleştirilen programa, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, SUBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sinan Serdar Özkan, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya MÜSİAD Başkanı İsmail Filizfidanoğlu, Yedirenk Derneği Başkanı Bünyamin Göl ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Nijeryalı öğrenci Abdul Baasit Uthman’ın Kur’an’ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda konuşan Rektör Savaşan, “Uluslararası öğrencilerimizin sunumlarını başarılı buldum. Genç Ticaret Köprüsü Projesi ile misafir öğrencilerimizin birikimini sektöre aktaran Yedirenk ve MÜSİAD Sakarya’ya teşekkür ediyorum. Finale kalan öğrencilerimizi tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum. Nitelikli uluslararasılaşmanın Türkiye’yi ve insanlığı genişleteceğine ve geliştireceğine inanıyorum.” dedi.

Yoğun katılımla gerçekleşen 6. Ülke Sunum Yarışması’na katılan öğrencilere sertifikaları takdim edildi. Gösterdiği başarılı sunum sayesinde birinci seçilen ise Kuzey Makedonya tanıtımıyla Ana Jakimovska oldu.

Program hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER