Gençler Arası Tiyatro Yarışması ‘‘Hayallerini Sahneye Taşı’’

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü’nün her yıl düzenlediği Kültür ve Sanat Yarışmaları,  " Hayallerini Sahneye Taşı " kapsamında gerçekleşen tiyatro yarışması Sakarya’da da düzenlendi.

Gençler Arası Tiyatro Yarışması ‘‘Hayallerini Sahneye Taşı’’

Tiyatro yarışması 13-17 yaş ve 18-25 yaş grupları olmak üzere, Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlendi. Jüri üyeliğini Coşkun Demirkol, Özlem Uray, Mustafa Günaydın üstlendi. Yarışmaya birçok öğrenci ve seyirci katıldı. 

Bağımlılık, aile içi iletişimsizlik gibi konuları işleyen, ‘‘Fısıltı Ekibi’’ yarışmada birinci oldu. Finalde Sakarya ilini temsil edecek olan Fısıltı Ekibi’nin yönetmenliğini, Hendek Gençlik Merkezi Tiyatro Yönetmeni Yakup Sinan Akçay yaptı. 

Serdivan Gençlik Merkezi Müdürü Yavuz Salman birinci olan takıma ödüllerini verdi. Tiyatro yarışmasına katılan tüm gençlere katılım belgesi verildi. 

Ekibin yönetmenliğini yapan Yakup Sinan Akçay, oynanan oyun ile ilgili, ‘’ Toplumdaki gençlerin, ilgisizlik, sevgisizlik ve iletişimsizlik sonucunda madde bağımlısı olmasını anlatan bu oyunda kötü arkadaş çevresi ve kaybolmuş gençliğe değiniliyor. Bir rehber sayesinde bu bataklıktan kurtulan bir genç kızın hayat hikayesi tüm gençlere ve ailelere ışık tutuyor.’’ Dedi
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER