Gençlik Merkezinde Sosyal Gelişim Sergisi

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen,

Gençlik Merkezinde Sosyal Gelişim Sergisi

AGAH Sosyal Gelişim Derneği tarafından Sakarya genelinde yapılan  Aile Dayanışma Okulu, Serdivan Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen sergi ile taçlandırıldı.
"Anne-baba gülünce çocuklar kahkaha atar" sloganıyla yola çıkılan Aile Dayanışma Okulu Sakarya Gençlik Spor İl Müdürlüğüne bağlı, Arif Nihat Asya Yurt Müdürlüğünde üç ay süren kursun sonuna gelindi. Arif Nihat Asya Yurt Müdürlüğü'nde sağlık ve güvenlik önlemlerine dikkat edilerek yurt müdürlüğü personellerinin destekleri ve öncülüğünde, güzel bir dayanışmanın hayata geçmesi sağlanan  kursta; el beceri yeteneğini geliştirmek amaçlı, geri dönüşüm olacak ve kullanılmayan eşyalar değerlendirilip,  kıyafet dikimi, nakış işlemeleri, çanta yapımı, keçeden oyuncak yapımı ve  mefruşat dersleri verilirken ayrıca tarımcılık, sosyal gelişim, medya okur yazarlığı, din ve değerler eğitimleri de verildi.
Sergi sonunda AGAH Derneği Başkanı Mükremin Ay’a Arif Nihat Asya Yurt Müdürü Nalan Uysal tarafından hediye takdim edildi. Kurslarına düzenli olarak katılım sağlayan öğrencilere ise dikiş makinası hediye edilirken, katılım sağlayan diğer öğrencilere de kitap hediye edildi. 
Sergi AGAH Sosyal Gelişim Derneği Başkanı Mükremin Ay, Gençlik Spor İl Müdürlüğü Yurt İdare Şube Müdürü Nuri Alkan, Arif Nihat Asya Yurt Müdürü Nalan Uysal, Rahime Sultan Yurt Müdürü Hacer Albayrak, Sakarya Yurt Müdürü Hatice Kara katılımları ile gerçekleşirken yurt personellerinin yaptıkları ikramlar ile son buldu. 

 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER