Gençlik spor geleceğe nefes oldu

“Milli Ağaçlandırma Günü”nde #GeleceğeNefes olmak için Fidan Takımımızla 81 ilde sahadayız! Sloganıyla yola çıkan Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı,  

Gençlik spor geleceğe nefes oldu

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü de 11 Kasımda 11:11’de Sakarya genelinde toplamda 10738  fidanı toprakla buluşturdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, öncülüğünde, ‘Geleceğe Nefes’ projesi kapsamında başlatılan ve Türkiye’de aynı anda 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen fidan dikim etkinliği Pamukova Bakacak Kamp Eğitim Merkezinde yapıldı.

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü,  Pamukova Bakacak Kamp Eğitim Merkezi bahçe çevresine toplanda 400 fidan ile yapılan ağaçlandırma etkinliğine Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Eğitim, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Şube Müdürü Suzan Yazıcı Arabul, İşletmeler Birimi Şube Müdürü Emel Karkacıoğlu, Gençlik Merkezleri Müdürü Yavuz Çangır, Serdivan Gençlik Merkezi Müdürü Yavuz Salman, Geyve İlçe Spor Müdürü Nurcan Tabakoğlu, Pamukova Gençlik Merkezi Müdürü Osman Dereli, Sakarya Gençlik Merkezi Müdürü Ali Okur, Geyve Yurt Müdürü Fatih Toydemir, Gençlik Liderleri ve Gönüllü Gençler, Sosyal Uyum ekibi ve öğrencileri, GSB Yurt öğrencileri, Sakarya Spor Lisesi Öğrencileri ve İHH Arama Kurtarma Timleri, GSB Personelleri katılarak fidanları toprakla buluşturdular. 

Eğitim, Sosyal , Kültürel Faaliyetler Şube Müdür V. Suzan Yazıcı Arabul “ Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğünün  2021/2022  eğitim faaliyetleri talimatında yer aldığı üzere 8-14 Kasım Kredi Yurtlar Ormanı haftası ve Orman Bakanlığının "Milli Ağaçlandırma Günü" etkinlikleri kapsamında düzenlediği ağaç dikimi etkinliğine uyarak. Kredi yurtlar ormanı dikim faaliyetini Pamukova Bakacak Kamp Eğitim Merkezi alanında gerçekleştirdik. Orman içine kuş yuvaları ve yemlikleri de yerleştirdik. Öğrencilerimiz ile birlikte burada faaliyetlerimizi gerçekleştirdik yemeklerimizi yedik hayvanları besledik, İnşallah dikilen fidanlarımızın hepsi tutar ve geleceğe bir nebze olsun nefes olmanın verdiği mutlulukla bizlere eşlik eden emeği geçen herkese teşekkür ederim. Dikilen 10738 fidan GSB Yurtlarımıza bu sene yeni kayıt yaptıran öğrencilerimiz için dikildi seneye de daha fazla fidanı doğaya kavuşturmak için sabırsızlanıyoruz.” açıklamalarını yaptı.
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER