Gençlik Spordan dolu dolu gönüllülük

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından,  ‘’5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’’ kapsamında 4 – 5 Aralık tarihinde bir dizi faaliyet organize edildi. 

Gençlik Spordan dolu dolu gönüllülük

Gönüllülük, bir bireyin maddi karşılık beklemeden ya da başka bir çıkar beklentisi içinde olmadan, ailesi veya yakın çevresi dışındaki bireylerin yaşam kalitesini artırmayı amaçlamaktadır.  
Bu amaçla, Dünya Gönüllüler Günü'nde; gönüllülüğün tanıtılması, yaygınlaştırılması, desteklenmesi, teşvik edilmesi ve böylece; bireyleri, yaşadıkları topluma karşı daha sorumlu olmaya, bir arada hareket etmeye ve gönüllü olmaya yönlendirmek için; bilgi ve tecrübelerin paylaşıldığı, gönüllük çalışmaları planlandı.

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Eğitim Şube ve Gençlik Hizmetlerine bağlı KYGM yurtlarındaki gönüllü öğrenciler, Gençlik liderleri, gönüllü gençler ile AFAD, Yeşilay, Kızılay ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın gönüllülerinin de katılacağı organizasyonda;
4 Aralık Cumartesi 14:00-17:00 arasında;  Kentpark ve Millet Bahçesinde Çevre Temizliği Programı yapılması,

5 Aralık Pazar günü 14:00-17:00 arasında ise; Çark Caddesinde , AFAD, Yeşilay, Kızılay ve Diyanet Vakfı’nın da katılımlarıyla ‘’Gönüllülük Yürüyüşü’’ ve ‘’Afet ve Acil Durum Temalı Farkındalık Çalışması’’ yapılması planlandı.
Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün bir diğer organizasyonu olan, Yer Yüzü Doktorları ‘’Gönüllü Olmak’’ söyleşi programı 5 Aralık Pazar 19:00 ‘da, Sabahattin Zaim Yurt Müdürlüğü’nde Niyazi Gökçe’nin ve Rahime Sultan Yurt Müdürlüğü’nde Esra Demir’in moderatörlüğünde yurt öğrencilerine söyleşi programı yapılacaktır.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Eğitim, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Şube Müdürü yaptığı açıklamada;
Gönüllüler Günü; ‘gönüllülük' kavramının toplumumuzda daha geniş kitlelere yayılması, günlük hayatımızın doğal bir parçası haline gelmesi ve gönüllü çalışmaların, yerel, ulusal ve global platformlarda tanıtılması için çok önemli bir fırsatlar sunuyor. Bu kapsamda yapmış olduğumuz gönüllülük programlarımıza tüm halkımızı davet ediyoruz.’’

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER