GSB Arifiye yurdunda Ramazan etkinlikleri

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Arifiye İlçesinde bulunan Muhammet Fatih Safitürk yurdunda Ramazan ayına özel yarışmalar düzenlendi. 

GSB Arifiye yurdunda Ramazan etkinlikleri

Yurt öğrencilerinin katılım sağladığı "Yurdumda Ramazan" temalı Fotoğraf Yarışması’ nda   öğrencilerin gözünden sahur ve iftar sofraları, cami, teravihler, mukabeleler gibi Ramazan ayına özel anların fotoğraflandığı yarışmada Ramazan’ın heyecanını ve ruhunu en iyi yansıtan fotoğraflar yarıştı. Yarışmada ; Emre Akyol (Teravih) Birinci , Alperen Kartaloğlu (Mukabele) İkinci  , Muslim Langputeh  (İftar)  ise üçüncü olarak seçildi.

Yurt Müdürlüğü tarafından düzenlenen bir diğer kategori ise "Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması" oldu.

Öğrencilerin katılım sağladığı yarışmada ; Muhammed Salih Gündüz Birinci, Ömer Faruk Tosun İkinci, Berat Hasan Çebi üçüncü oldu. 

Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Muhammet Fatih Safitürk Yurt Müdürü Mahmut Aktunç tarafından taktim edildi.

Yurt Müdürü Mahmut Aktunç ; 
‘‘Öğrencilerimize Ramazan-ı Şerif ayında Ramazan ruhunu en iyi şekilde hissettirebilmek için hem eğlenceli hem öğretici yarışmalara teşfik ediyoruz. Yarışmalarda derece yapan öğrencilerimizi canı gönülden tebrik ediyorum. Onları bu denli yarışmalarda görmek bizleri çok mutlu ediyor ve gururlandırıyor. Öğrencilerimize bu tür etkinliklerimiz devam edecek, Aynı zamanda yurdumuz içinde bulunan Camiimizde öğrencilerimizin teravih namazları kılınıyor mukabelelerine devam ediyorlar. Gönüllü ailelerimiz de öğrencilerimizi evlerine iftara davet ediyor öğrencilerimiz bir nebze olsun ramazanın ruhunu evlerde de yaşama sevincini tatmış oluyorlar.Ayrıca Gönüllü öğencilerimiz “komşum projesi”kapsamında yemek dağıtımlarına ve ailelere gıda ve yemek yardımlarına devam ediyor.’’ açıklamalarını yaptı. 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER