Gsb Gençleri Şehit ve Gazilerini unutmadi

18 Mart Çanakkale Zaferinin 107. Yıl dönümü kutlamaları tüm yurtta olduğu gibi, Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Sakarya ,KYGM yurtlarında kalan öğrenciler de çeşitli etkinliklerle kutladılar

Gsb Gençleri Şehit ve Gazilerini unutmadi

Sakarya Yurt Müdürlüğü 

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şubesi ile birlikte  Sakarya Yurt Müdürlüğü  tarafından Şehit ve Gaziler için  fidan dikme etkinliği yapıldı.
Öğrenciler önce Sakarya Şehit ve Gaziler Derneğini ziyaret etti. Dernek başkanı Mustafa Çolak, gazi ve şehit aileleri ile beraber  Yenikent Şehitlik Hatıra Ormanına fidan dikmeye gittiler.Sakarya  Vali Yardımcısı Selda Dural’ın katıldığı fidan dikimi etkinliğine, Gaziler, öğrenciler ve şehit aileleri tarafından da fidanlar dikildi ve her fidana bir şehit ismi verildi. Fidan dikimleri bittikten sonra Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şubesi  tarafından öğrencilere ve şehit ailelerine fidan hediye edildi. 

Sakarya Yurt Müdürlüğü öğrencileri Serdivan Şehitliğinde düzenlenen 18 Mart Çanakkale zaferi anma programınada katılarak şehitleri yad etti.

Rahime Sultan Yurt Müdürlüğü
Rahime Sultan Yurt Müdürlüğü tarafından düzenlenen 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma programı, İl Emniyet  Müdürlüğü  Terörle Mücadele Şube Müdürü Komiseri Resul Karatosun tarafından yurt konferans salonunda gerçekleştirildi.

Muhammet Fatih Safitürk Yurt Müdürlüğü
18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma günü münasebetiyle Muhammet Fatih Safitürk Yurt Müdürlüğü tarafından yurt öğrencilerine farkındalık oluşturmak için Kaynarca Belediyesi Tiyatro ekibiyle birlikte tiyatro gösterisi düzenlendi. 

Akyazı Yurt Müdürlüğü 
Akyazı Yurt Müdürlüğü öğrencileri 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma günü münasebetiyle 1997 yılında Şehid olan Akyazı’lı Jandarma Onbaşı Ali Çakıcı’nın mezarını ziyaret edip Çanakkale de kahramanca çarpışarak şehit düşenler içinde  dua ettiler.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER