GSB Yurtlarinda Ramazan coşkusu

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı, GSB yurtlarında Ramazan coşkusu yaşanıyor. 

GSB Yurtlarinda Ramazan coşkusu

Pandemi nedeniyle geçtiğimiz sene yurtlarda olmayan öğrenciler, Ramazan ayını büyük bir sevinçe karşıladı. GSB yurtlarında ramazan öncesi yurtlar süslendi ve öğrenciler için tüm hazırlıklar yapıldı.
Yurt bahçelerine taşan ramazan coskusu İftar çadırlarının kurulması ile de öğrencilerin ailelerinden uzak olmasına rağmen ramazan heyacanını yaşamaları için elverişli hale getirildi. 

Yurtlarda Ramazan Etkinlikleri

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı 12 yurtta ramazan etkinlikleri devam ediyor. Ramazan ayı boyunca GSB yurtlarında “Ramazan Eğlenceleri” kapsamında sokak oyunları,şişme balon,dart,Ramazan şerbeti,Ramazan Davulcusu, patlamış mısır, matrak ve hacivat karagöz gibi birbirinden farklı etkinlikler tüm GSB yurtlarında yapılacağı bilgisi verildi.

Ayrıca yurtlarda mukabele,ramazan sohbetleri ve teravih gibi ibadetlerinide öğrenciler dışarıya çıkmadan kalmış oldukları yurtta yerine getiriyor. 

GSB yurtlarında barınan öğrencilere yönelik ailelerinden uzakda eğitim ve öğrenimlerine devam eden öğrenciler aile sıcaklığından uzak kalmamaları için Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personellerini ve  gönüllü ailler  öğrencileri evlerine iftara davet ediyor ve öğrenciler iftarlarını aile ortamında açıyorlar. Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafınan ayrıca 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER