Hacı oldular

Bundan 37 gün önce dualar ve ilahiler eşliğinde Hilal Turizm Hac ve Umre Organizasyon şirketiyle yola çıkan 60 Hac’ı adayı; kutsal topraklarda görevini tamamladıktan sonra Hac’ı olarak Sakarya’ya döndü.

Hacı oldular

Hilal Turizm ile kutsal topraklara giden 60 Hac’ı yurda döndü.

Dualar ve ilahiler eşliğinde yola çıkmışlardı
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Terminali’nden Sakarya İlahi Grubu’ndan Orhan Camii İmam-Hatibi Alaaddin Beşel ve  Sarıkışla Camii İmam-Hatibi Ali Güzeldal’ın okuduğu ilahiler ve Arifiye İlçe Müftüsü Mehmet Uzunca’nın yaptığı duanın ardından Hilal Turizm Hac ve Umre Organizasyon şirketiyle, kendilerini uğurlamaya gelen yakınlarının gözyaşları arasında yola çıkan 60 Hac’ı adayı; Medine ve Mekke’de kutsal topraklardaki görevlerini tamamladıktan sonra bayram sabahı kestikleri Kurban’ın ardından Hac’ı olarak Sakarya’ya döndü.

Kurbanlarını keserek İhram’dan çıktılar

Sakarya İl Müftülük Emeklisi Hilal Turizm Hac ve Umre Organizasyon Müdürü Metin Şahin’in rehberliğinde yola çıkan kafile; Suudi Arabistan’daki kutsal topraklarda ilk olarak 8 günlük Medine Münevvere’de Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) ziyaret etti. Ardından Mekke’ye geçen hacı adayları, buradaki Kabe tavafı ve ziyaretlerin ardından, Arafat’a çıkıp Vakfe yaparak, Hacc’ın 1. Rüknünü tamamladı. Ardından Müzdelife’ya inen kafile, burada Müzdelife Vakfesi’ni ifa ederek, Mina'ya hareket etti. Burada ilk büyük şeytan taşlayan kafile, ardından Kurbanlarını keserek İhram’dan çıktı. Son olarak Kabe’de ziyaret tavaflarını yapan adaylar, Hacc’ın ikinci Farz’ında tamamlayarak, 35 günlük kutsal topraklarda görevlerinin ardından Hac’ı oldu.

Levent CANDAN

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2020, 09:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER