Hafızlık diplomasını aldılar

Serdivan Orhangazi Kur’an kursunda 11 öğrenci daha hafızlık kursunu tamamladı.

Hafızlık diplomasını aldılar

Orhangazi Kur’an kursunda düzenlenen hafızlık törenine, Supersport Dünya Şampiyonu ve AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, Serdivan İlçe Müftüsü İsmail Keskin, Orhangazi Kuran Kursu Dernek başkanı İsmail Ulunç ile yönetici ve üyeleri Mükerrem Koç, İlhami Açan, Kadir Kurtuluş, Yakup Saltık, Nihat Çiftçi, Ahmet Kılıç, Kenan Karaca, İsmet Durak, Suat Otay, Sedat Kurtuluş, İzzet Genç, Murat Akyüz ile kursun hafız ve hocaları da katıldı.

Hafızlık töreninde konuşan Serdivan ilçe Müftüsü İsmail Keskin, pandeminin eğitim ve öğretim sürecini de önemli oranda etkilediğini belirterek, bu sıkıntılı süreçte eğitim ve öğretime uzaktan da olsa devam edildiğini ve 2020-2021 eğitim öğretim yılında toplam 16 öğrencinin hafızlık diplomasını aldığını söyledi.

“Bizim şu anda kursumuzda 69 kayıtlı öğrencimiz var” diyen Keskin öğrencilerin 17 tanesinin direk hafızlık yaparken, 52 tanesinin de hafızlığa hazırlık aşamasında olduğunu ifade etti.

Öğrencilerin bir taraftan örgün eğitim alırken bir taraftan da hafızlık eğitimine devam ettiklerine dikkat çeken Keskin, “Bu da kolay bir şey değil. Hem hafızlık, hem de okul. Bu konuda ailelerin ve hocalarımızın da büyük desteği ve emeği var tabi” şeklinde konuştu.

Bizler sadece Kur’an-ı okumayı, Kur’an ezberlemeyi değil, aynı zamanda onun ahkâmını da öğrenmemiz lazım.” diyen Keskin şunları dile getirdi: “Bu manada Diyanet İşleri Başkanlığımızın bir programı daha var. Hafızlığı pekiştirme, tekrarlama ve Kur’an-ı Kerim’i anlama programı. Ne diyor

okuduğumuz, ezberlediğimiz Kur’an, bize ne anlatıyor? Kazımpaşa’da atıl durumdaki Kur’an kursumuzda bu eğitimlerin yapılabilmesi için hazırlık yapacağız. Kur’an-ı Kerim’i hıfz etme, tekrar etme, kurallarına göre okuma ve aynı zamanda anlama programını burada açmayı planlıyoruz. Okumak önemli, okutmak önemli ama bu müesseselerin yapılması ve yaşatılması da hayırseverlerin yardımları ile beraber yürüyor. Başarı önemli ama başarıyı ödüllendirmek de önemli. Sayın vekilimiz, işadamlarımız, esnaf kardeşlerimiz, hayırsever vatandaşlarımız da bunu yapıyor ve yapmaya da devam edecek inşallah.”

Konuşmanın ardından hafızlıklarını tamamlayan öğrencilere bisiklet ve altın hediye edildi. Hafız olarak mezun olan 11 öğrenciye bisikletleri Supersport Dünya Şampiyonu ve Ak Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu tarafından verildi.

Sofuoğlu, hafızlık kursunu bitiren öğrencileri tebrik ederek başarılar diledi. Hafızlık kursuna devam eden öğrencilere de kursu bitirmeleri halinde bisikletlerinin hazır olduğunu söyledi.
Bindiği bisikletle tek teker gösterisi de yapan Sofuoğlu, kurs yetkilileri ve öğrencilerle sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Levent CANDAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER