Hakkı Alkan  Sakarya Üniversitesine Konuk Oldu

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) 21 Gün 37 Derece İş Topluluğu tarafından düzenlenen “İnternet Haberciliğinde Bir Marka: Shift Delete” etkinliğine ShiftDelete.Net şirketinin sahibi Hakkı Alkan konuk oldu.

Hakkı Alkan  Sakarya Üniversitesine Konuk Oldu

Sabahattin Zaim Konferans Salonundan gerçekleşen etkinlikte konuşma yapan Hakkı Alkan, Sakarya Üniversitesinden mezun olduğunu hatırlatarak, üniversitenin kendisine çok şey kattığını, eğitimin kalitesinin kendi iş hayatında büyük katkısının olduğundan söz etti. Üniversitenin eğitim fırsatlarından ve ayrıcalıklarından bahseden Alkan, “Üniversitemizde bulunan Teknokent’i ziyaret etmeniz, oradaki iş adamlarıyla görüşüp tavsiyeler almanız size çok fayda sağlayacaktır” dedi.

Türkiye’deki ilk uzaktan eğitim sisteminin üniversitemizde kurulduğundan söz eden Alkan, kendi iş hayatında gerçekleştirdiği çeşitli projelerden bahsederek, İş ortamı ve aile hayatı gibi önemli konulara da değindi.

Günümüz gençlerinin daha iyi şartlarda, daha iyi işleri nasıl yapabiliriz kaygısına sahip olduğuna dikkat çeken Alkan, “Bu kaygının olması sizleri artı konumuna getirir. İş dünyası gerçekten acımasız, iş dünyasında diploma devri bitti, artık her şey kendinizi geliştirmekte” ifadelerini kullandı.

“Amerika’yı baştan mı keşfedeceksiniz?”
Türkiye gibi şanlı tarihi olan bir ülkede öğrenci olmanın gençlere katkı sağlayabileceğine dikkat çeken Alkan, “Bizim zamanımızda bir şey yapmaya kalktığımız zaman Amerika’yı baştan mı keşfedeceksiniz gibi söylemlerde bulunuluyordu. Bu durum ise motivasyon düşüklüğüne sebep oluyordu. Şu an ise Amerika’yı keşfetmek gibi ülke çapında bir kariyer planımız var” şeklinde konuştu.

İzleyiciler arasında bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Fatih Savaşan teşekkür konuşması yaptı. Bu tür gelişmelerin yakın takipçisi olduğunu söyleyen Prof. Dr. Savaşan konuşmacı Hakkı Alkan’a topluluğun dergisini hediye etti.
Etkinlik, soru cevap şeklinde devam etti.

 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER