Hemşinli Kadınlar Çark Caddesinde buluştu 

Sakarya Hemşinliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Kadın kollarının düzenlediği kahvaltı etkinliğinde 50 kadın bir araya geldi. 

Hemşinli Kadınlar Çark Caddesinde buluştu 

Derneğin Kadın Kollarının Çark caddesi Soprano Cafede düzenlediği etkinlikte ev sahibi olarak Hemşin ve Hemşin dostu kadınlarla yakinen ilgilenen Sakarya Hemşinliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği kadın kolları başkanı Ümmüğül Bereket yapılan etkinlikte söz aldı. 

Ümmüğül Bereket Yaptığı konuşmada; 

Kadınlar olarak zaman zaman bir araya geliyoruz. 
Bu birlikteliğimizin bizler için birden çok önemi var. 
Atalarımız Doğu Karadeniz, Artvin ve Rize’den 130 yıl önce göçerek Sakarya’mızda yeni bir gelecek aramışlar.  Bugün Atalarımızın hayallerini gerçekleştirmiş Hemşin kadınları olarak bir arada olmaktan, atalarımızı hayırla yad etmekten mutluyuz. 

Mutluluğumuzun bizler için bir önemine Sakarya’mıza yaşattığımız kültürümüzle ve zaman zaman ortaya koyduğumuz sosyal çalışmalarla değer katmayı sürdürme isteğimiz sürekli canlı oluşudur.  

Zenginliklerimizi koruyacağız.

İlimizde çok kültürlü ama birliktelik içerisinde süren bir hayat var. 
Bu hayatı bir ağaca benzetirsek, her topluluğun taşıdığı kendi kültürü ağacın birer kollarından ibarettir.  

Sakaryamızda kardeşlik ve dayanışma içerisinde, Atalarımızdan gördüğümüz gibi kültürümüzle birlikte hepimiz sevgi ve saygı içerisinde yaşamlarımızı sürdüreceğiz.  

Bugün hafta sonu münasebetiyle bu amaçla bir araya geldik ve gelecekte  yapabileceklerimiz hakkında fikir alışverişinde bulunma fırsatını yakaladık. 
İşletme sahibine ve katılımcı arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. 

Şerif SARI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER