Her sabah bayram sabahı gibi

Sabah Namazı Gönüllüleri olarak, bundan 2 ay önce Sapanca'da başlatılan “Sabah Namazı Farkındalığı” Sakarya'da 50’inci cami olarak, Camili2’deki İmamı Azam Camii’ni seçti.

Her sabah bayram sabahı gibi
banner97
Sabah Namazı Farkındalığı
Yaklaşık iki aydır her sabah bir camiye giderek “Sabah Namazı Farkındalığı”nı ortaya koyan Sabah Namazı Gönüllüleri, 50’inci cami olarak, Camili2’deki İmamı Azam Camii’ni seçti. Geyve’deki gönüllüler ile Camili’de buluşan Adapazarı Sabah Namazı gönüllüleri, İmamı Azam Camii’nde ki Ahmet Tomor Hocaefendi’nin “Kıble ve Kabe-i Muazzama” ile ilgili sohbetini de dinleme fırsatını yakaladı. Bazı gönüllüler ise, camiden çıkan cemaate çorba, poğaça ve meyve suyu ikramında da bulundu. Yoğun kalabalıkta kılınan namaz, adeta bayram sabahı tadında geçti. Her gün farklı bir camide kılınan sabah namazı, beraberinde her gün bayram sabahlarını yaşatıyor. 

Camilerden davet var
Gezilen camilerde camideki cemaatlerin büyük ilgisi ile karşılaşan gönüllüler, camilere yeni bir heyecan katıldığını ifade ederek, Sabah Namazı Farkındalığı” oluştuğunu dile getiriyor. Bir kere gidilen camilerde, gençler ve yaşlıların buluşması güzel bir hava yaşatırken, bunu beğenenler, tekrar aynı camilere davet ediyor. 

İletişim çağında proje zamanı
Gönüllüler, gidilecek camileri 1 gün önceden mesaj yoluyla haberleşirken, ayrıca facebook sayfasından da camilerin tanıtımı yapıyor. Dünya Müslümanlarının heyecan üretecek projelere ihtiyaç olurken, tüm İslam aleminde bu farkındalığın oluşması herkesin ortak duası haline geldi.

Levent CANDAN

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2014, 22:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER