İkisi bir arada: Kitap ve Kahve SAÜ’de “Kitap Keyfi” Açıldı

58. Kütüphane Haftası kapsamında, ‘kitap ve kahve bir arada’ konseptiyle oluşturulan Kitap Keyfi’nin açılış töreni yapıldı.

İkisi bir arada: Kitap ve Kahve SAÜ’de “Kitap Keyfi” Açıldı

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Esentepe Kampüsünde gerçekleşen açılış törenine; Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Erenler İlçe Kaymakamı Günhan Yazar, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Ak, SAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hatem Akbulut, SAÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Yaşar Kahraman, Basın İlan Kurumu Sakarya Müdürü İbrahim Çorbacı, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Ersoy, Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel, Serdivan Belediyesi Başkan Yardımcısı Selvet Karaoğlu, Anadolu Ajansı Bölge Müdürü Yücel Velioğlu,

Sakarya Kent Konseyi Başkanı Sinan Çileli, STK temsilcileri, üniversite dekanları ve enstitü müdürleri katıldı.
Kitap Keyfi’nin açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan, “Kitap, bilginin anahtarı ve dolayısıyla üniversitenin de kalbidir. Üniversite olarak öğrencinin kitaba ulaşımını kolaylaştıracak formüller geliştiriyoruz. Kampüsün tam merkezinde konumlandırdığımız “Kitap Keyfi” kafemiz bu formüllerden birisi olarak bugün hizmete giriyor. “Kitap Keyfi” kafemizi 58. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında açıyor olmak ayrıca anlamlı ve değerli” ifadelerini kullandı.

Üniversiteler için yayın faaliyetlerinin öneminin altını çizen Prof. Dr. Savaşan, “Bir üniversitenin kimliğini oluşturan, marka değerini yükselten en önemli unsurlardan birisi üniversitelerin yayın faaliyetleridir. Sakarya Üniversitesi Kültür Yayınları ve Sakarya Üniversitesi Yayınları olmak üzere iki tane yayınevi bulunmaktadır.” diyerek, Sakarya Üniversitesi Kültür Yayınlarının çevirme eserlerini yayın dünyasına kazandırdığını, Sakarya Üniversitesi Yayınlarının ise son 6 ayda kazandığı ivme ile Türkiye’deki eserleri okuyucularla buluşturduğunu söyledi.

Yaşayan Kampüs projesinin, öğrencilerin daha nezih mekânlarda çalışma yapmaları adına önemli olduğunu söyleyen Prof. Dr. Savaşan, “Ben kampüsü dolaştığım zaman öğrencilerin kitap evini gezdiklerini kitapları incelediğini gördükçe çok memnun oluyorum. Biz Kahve Keyfi ile hocalarımızın ve öğrencilerimizin değer bulduğu mekânlara bir yenisini daha kattık. Yaşayan Kampüsle beraber öğrencilerimizin rahat etmesini, kitap okumasını istiyoruz” ifadelerini kullanarak Kitap Keyfi’nin kuruluşunda vermiş olduğu tüm desteklerden dolayı Sakarya Değişim Kitabevi sahibi İsmail Aydın’a ve ekibine teşekkür etti.

Haber: Süleyman Yıldız
Fotoğraf: Duhan Soruklu

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER