Kadınlar Gününü Eğlenerek kutladılar

Sakarya Karasu Belediyesi,8 Mart Dünya Kadınlar Günü Nedeniyle Eğlence Düzenledi. Karasu kaya düğün salonunda toplanan kadınlar çeşitli etkinliklerle eğelendi.

Kadınlar Gününü Eğlenerek kutladılar

Karasu Belediyesi Kültür ve sosyal İşler Müdürlüğü tarafından, 8 Mart Dünya kadınlar günü nedeniyle eğlence düzenlendi. Eğlenceye gelen kadınların gününü kutlayan Karasu Belediyesi Belediye Kültür ve Sosyal işler Müdürü Fatma Tatlı, son zamanlarda gündeme gelen, kadına şiddet, kadına eziyet, kadına saygısızlık konularında, zafiyet ve olumsuzluklar hepimizi üzmektedir.

Kurtuluş savaşanda kadınlarımız, önemli görevler üslenmiş, cephede savaşmış cephe arkasında destek olmuştur. Ülkenin kalkınması için önemli rol oynamıştır dedi.  Türk kadınının hak ettiği yerde olmasını gerektiğini ve bu bakımdan sivil toplum örgütlerine önemli görev düştüğünü belirten Tatlı,” Bizler türk milleti olarak ana erkil bir toplumuz. Kadınlarımızın sosyal yaşamda, devlet yönetiminde ve her alanda hak ettiği yerlere gelmesi için üzerimize düşeni yapmak zorundayız” dedi.


Geceye katılan Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu’nun eşi Tülin İspiroğlu, “Bugün tarih boyunca hak ve özgürlükler başta olmak üzere emekçi kadınların, yani sizlerin günüdür. 8 Mart 1857 yılında New York’ta başta 16 saatlik çalışma süresi vi düşük ücretler olmak üzere çalışma saatlerinin iyileştirilmesi için kanla gözyaşıyla yapılan şanlı mücadelenin yıl dönümüdür. Bu vesile ile 8 Mart dünya kadınlar Gününüz kutlu olsun” dedi.
Program sonunda, Karasu Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan Halk oyunları kursunda başarı gösteren kursiyerlere sertifikaları da verildi.

Mehmet KARAKAŞ

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2015, 15:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER