Koğukpelit’te büyük organizasyon

Koğukpelit Köyü’nde Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen Kutlu Doğum Programı yaklaşık bin kişilik dev organizasyona dönüştü. Kur’an-ı Kerim hilafeti ve semazen gösterileri programa damga vurdu.

Koğukpelit’te büyük organizasyon

Yoğun katılım

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Koğukpelit Köyü’nde düzenlenen Kutlu Doğum Programı’na Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Kocaali Kaymakamı Ahmet Odabaş, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Kocaali İlçe Müftüsü Ahmet Halıcı, Fiskobirlik Genel Başkanı Lütfi Bayraktar, Kocaali Muhtarlar Derneği Başkanı Mithat Sarı, Sivil toplum örgütleri temsilcileri, köy-mahalle muhtarlarının yanı sıra vatandaşlardan oluşan yaklaşık bin kişi katıldı.

Kur’an ziyafeti

Köy imamı Faysal Aydın’ın açılış Kur’an-ı Kerim’i ile başlayan programda Devran İlahi Grubu ve Kur’an okuma birincisi Ahmet Kınalı’nın Kur’an hilafetinin ardından açılış konuşmasını köy muhtarı Zeki Kanbur yaptı. Sırası ile Kocaali İlçe Müftüsü Ahmet Halıcı, Kocaali Kaymakamı Ahmet Odabaş, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar’ın konuşmalarının ardından söz alan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ise program ve yoğun katılım dolayısı ile duyduğu memnuniyeti dile getirdi. "Sevgililer sevgilisi Peygamber Efendimizin (s.a.v) doğum yıldönümü dolayısıyla Koğukpelit Köyü'nde düzenlenen bu programda olmaktan büyük mutluluk duyuyor, programı tertip eden ve programda görev alarak bizlere duygulu anlar yaşatan kardeşlerimize de çok teşekkür ediyorum. Bu programların bizde bir takım izler bırakması gerektiğini düşünüyorum. Peygamber Efendimizin (s.a.v) güzel ahlakı tamamlamak için geldiği belirtilir ve O'nun ahlakında bizim için üstün örnekler olduğu da ifade edilir. Biz anma programlarını bir takım ritüellerle değil de kalıcı düşüncelerle değerlendirmemiz, O'nun ahlakıyla ahlaklanmamız, sünnetine uyarak hayatımızı devam ettirmemiz lazım" şeklinde konuştu.

O’nun güzel ahlakından örnek

Konuşmasında ahlak kavramının önemine dikkat çeken Başkan Toçoğlu "Sizler kendinizden sorumlusunuz, bizler belediye başkanları olarak hem kendimizden hem de sizlerden sorumluyuz. Kendi adıma başkanlığım süresince ne kadar ahlaki davranıyorum, ne kadar hakka, adalete uygun davranıyorum diyerek kendimi hesaba çekmem gerektiğini biliyorum. Bütün belediye başkanı arkadaşlarımız ve tüm idarecilerin de aynı düşüncede olmaları gerektiğini düşünüyorum. Yolda giderken yolun ortasındaki taşı başkasına zarar vermesin düşüncesiyle oradan kaldırmak, komşumuzla iyi geçinmek, adalete uygun davranmak, kardeşimizin derdi ile dertlenmek bütün bunların hepsi O'nun (s.a.v) güzel ahlakından bizlere birer örnektir" dedi.

Köy meydanında oldukça yoğun katılımla gerçekleştirilen Kutlu Doğum etkinliği semazen gösterileri ile renklendi. Programın sonunda yaklaşık 2 bin kişiye etli pilav ikramı yapıldı.


Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2013, 12:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER