Küçük Mucitlerden Büyük Çözümler

Öğrencilerimiz "Mucit Çocuklar Haftası" kapsamında yaşadıkları ya da çevrelerinde gözlemledikleri problemler çerçevesinde kendi buluşlarını sergilediler.

Küçük Mucitlerden Büyük Çözümler

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Özel Bahçeşehir Koleji ziyaretinde ilkokul öğrencilerinin hazırlamış olduğu "Küçük Mucitler " sergisini gezdi.
 
Tüm buluşları tek tek inceleyen Savaşçı, öğrencilerin buluş sürecindeki yolculuklarını dinledi.
 2/B sınıfı öğrencilerinden Mert Şen "Bu önemli haftayı duyunca aklıma geri dönüşüm malzemelerini kullanarak vinç yapmak geldi. Bu çalışmada havayı kullanarak vinci hareket ettiriyoruz. Böylece hava kirliliğinin de önüne geçmiş oluyoruz." diyerek vincin nasıl ortaya çıktığını anlattı.
 Ayrıca sergide kolları olmayan insanların tüm parmaklarının senkronize olduğu, hareketlerinin daha hızlı gerçekleştiği bir ROBOT KOL; öğrencilerin makasla birçok etkinlik yapmalarından dolayı parmaklarının yorulmaması için OTOMATİK MAKAS; salgın döneminde dışarıda satılan yiyeceklerden uzak durmak amacıyla ATIŞTIRMA ÇANTASI, günlük yaşantımızı kolaylaştıracak ve bizlerin dinlenmesini sağlayacak GÖTÜR-GETİR arabası gibi birbirinden farklı buluşlar yer aldı.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER