“Kuşaktan Kuşağa Gönül Mektupları” sahiplerini buldu

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Akademik Başarıyı Arttırma Birimi ve Dijital Yönetim Birimi ile PTT iş birliği içinde yürütülen, hayal temasından yola çıkılarak yazılan “Kuşaktan Kuşağa Gönül Mektupları” sahiplerine ulaştı.

 “Kuşaktan Kuşağa Gönül Mektupları” sahiplerini buldu

Hayal Temasıyla Mektuplar
İçinde bulunulan salgın döneminde, iki kuşak arasında kültürel bağ kurmak, geçmişten gelen bilgi, birikim ve deneyimlerin mektup arkadaşlığı yolu ile aktarılmasını sağlamak amacıyla oyun temasıyla başlayan “Kuşaktan Kuşağa Gönül Mektupları” çalışması hayal temasıyla devam ediyor. Öğrenciler ve emekli öğretmenler gerçekleşen ya da gerçekleşmeyen, bazen de yarım kalan, düşünme kısımlarının kendilerine kattığı heyecan noktalarının yansıdığı hayallerin paylaşıldığı mektuplar, hayal etmeyle harekete geçme kavramlarını ortaya koyma açısından önem taşımakta. Bu kapsamda yürütülen çalışma öğrencileri ve emekli öğretmenleri düzenli bir şekilde buluşturmaya devam edecek.

Adapazarı İmam Hatip Ortaokulu, Namık Kemal Ortaokulu, Cengiz Topel Ortaokulu ve Ozanlar Ortaokulundan 26 öğrenci ile 26 emekli öğretmenin katılımı ve desteği ile gerçekleştirilen “Kuşaktan Kuşağa Gönül Mektupları Projesi“ mektup geleneğini canlandırma, değerler eğitimine katkı sağlama yönünden önem taşıyan çalışmanın her ay farklı bir temayla devam edeceği bilgisine ulaşıldı. Huzurevi sakinleri, devlet büyükleri ve emektar sanatçılarla proje çalışması farklı değerler ekseninde devam edecek.

Mektuplarda Paylaşılan Hayaller
Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş: Oyun temasıyla başlayan “Kuşaktan Kuşağa Gönül Mektupları” çalışmasının hayal temasıyla devam ettiğini, küçük-büyük herkesin bir hayali olduğunu, hareket noktasının hayalle başladığını, değişen yaşam koşullarının hayal dünyası üzerindeki etki gücünü, iki kuşak arasında kültürel bağ kurmak adına önemli bir çalışma olduğunu, belirtti.

Bakırtaş; “Kuşaktan Kuşağa Gönül Mektupları” çalışmasına katkı sağlayan emekli öğretmenlere, okullara ve öğrencilere fedakarlıkları ve paylaşımları için, mektupları ulaştırma çabasındaki iş birliği için de PTT’ye teşekkür etti ve “ Hayalleriniz iç dünyanızın rengidir, hangi yaşta olursanız olun, hayal kurmaktan vazgeçmeyin, dedi.” 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER