Kuyumcullu Köy’ünde Bin Beş Yüz kişiye İftar

Sakarya, Karasu İlçesi Kuyumcullu Köyü Muhtarlığı ve Kuyumculu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından 1500 kişiye iftar yemeği verildi.

Kuyumcullu Köy’ünde Bin Beş Yüz kişiye İftar
banner97
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu Karasu belediye başkanı Mehmet İspıroğlu, karasu AK Parti İlçe Başkanı İssak Sarı ile köy meydanında açılan iftar sofralarını tek tek gezdi. Vatandaşlarla yakından ilgilenen Toçoğlu Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diledi.
Köy meydanında düzenlenen iftar yemeğinin ardından yaptığı konuşmada köyün genel durumu ile ilgili bilgi veren Muhtar Mustafa Çalık, Önçelikle bizleri bu akşam iftar programımızda yalnız bırakmayan özellikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’na ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum dedi. Muhtar çalık, “Köyümüz son derece gelişmiş bir köydür. Gerek nüfus gerekse kültürel yönden ilçenin en gelişmiş köylerindendir. Köyümüzün ekonomisi temelde fındığa dayanmaktadır. Ayrıca eğitim yönünden de ciddi gelişme gösterdik. Bu yıl birçok çocuğumuzu üniversiteye gönderdik, köyümüzde eğitimi çok önem verdiğimizden dolayı İleride Kuyumcullu Doktor’ları, Mühendis’leri ile de anılacak” dedi.
Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu Yaptığı konuşmada şunları söyledi, Öncelikle Ramazan ayının tüm ilsem alemine mübarek olmasını diliyorum. Değerli köy muhtarımız böyle güzel bir iftar aksamında vatandaşlarımızla bir araya getirdiği için teşekkür ediyorum. Sizleri birlik ve beraberlik içinde gördüğümüzde daha mutlu oluyoruz. Ülkemizin her yerinde bu şekilde birlik ve beraberlik içinde olunduğu sürece üstesinden gelinmeyecek sorun yok.

El ele verildiğinde bütün sorunları aşabileceğimizden kimsenin şüphesi olmasın dedi.
Son olarak büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu konuştu, Özellikle bu aksam bizleri bir araya getiren değerli köy muhtarımıza teşekkür ediyorum. Kuyumçullu vatandaşlarımızın iftar proğramına ilgisi bizleri mumnun etti. Bu vesileyle Ramazan huzuru ve bereketini vatandaşlarımızla birlikte yaşıyoruz. Birlik ve beraberlik ile donatılmış sofralarda buluşmak bizlere ayrı bir mutluluk veriyor dedi.
Köy meydanında verilen iftar yemeğine Sakarya Büyükşehir Belediye başkanı Zeki Toçoğlu, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Kocaali Belediye başkanı Ahmet Acar, Karasu AK Parti İlçe başkanı İssak Sarı, Karasu Kocaali İl genel meclis üyeleri. Karasu Fiskobirlik Başkanı Yakup Gençbay, Kocaali Muhtarlar derneği başkanı Mithat Sarı, köy muhtarları Belde Belediye Başkanları, Siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldılar.

Mehmet KARAKAŞ

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2013, 22:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER