Mehmet Demir İlkokulundan ‘Sıfır Atık’ Sergisi

Serdivan Mehmet Demir İlkokulu’nun ‘Yarınları Kurtarmaya Bugünden Başla’ sloganıyla uyguladığı SIFIR ATIK Projesi Geri Dönüşüm Sergisi büyük beğeni topladı

Mehmet Demir İlkokulundan ‘Sıfır Atık’ Sergisi

Serdivan Avm’de düzenlenen sergiye İlçe Kaymakamı Muhsin Çatmadım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Dere ve çok sayıda davetli katıldı.

Mehmet Demir İlkokulu Müdürü Süfyan Bilgiç; “Sıfır Atık israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanmasını kapsayan atık yönetim felsefesi olarak tanımlanan bir hedeftir; sıfır atığın amacı bu noktaların bütünleştirilmesiyle elde edilecek kaynaklardır” dedi.

Projeden sorumlu okul müdür yardımcısı Ömer Çokal da sergisini gerçekleştirdikleri proje hakkında şu bilgileri verdi: “Günümüz dünyasında, gelişen teknoloji ile atık üretimi durdurulamaz bir biçimde artmaktadır. Dünyamızdaki bütün kaynaklar sınırlı ve elimizdeki kısıtlı kaynakları en iyi şekilde değerlendirebilmek, çeşitlilikten kaynaklanan tüketimin ve israfın önüne geçebilmek için geliştirilen sıfır atık projesi ile bunu mümkün kılabiliriz.”
 
Serginin hazırlanmasında büyük emeği geçen 2/A sınıfı öğretmeni Şükran Çıtak ise: “İsrafı engelleyerek ülke ekonomisine katkılar sağlayan bir projedir. Projenin benimsenmesi ve yaygınlaştırılması için yürütülen bilinçlendirme farkındalık çalışmaları kapsamında temel eğitimden başlanılmalıdır.” dedi.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER