Mesire alanında şenlik var

Karapelit Köyü muhtarlığının öncülüğünde organize olan köy halkı Pazar kahvaltısını, düzenleme çalışması geçtiğimiz günlerde tamamlanan mesire alanında yaptı.

Mesire alanında şenlik var
Hava güzel, katılım yoğun, çeşit bol olunca kahvaltı şenliğe dönüştü.

Kahvaltı, şenlik ve reklam
Karapelit Köyü Muhtarlık heyetinin öncülüğünde, köye ait mesire alanında sabah kahvaltısı programı düzenlendi. Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleşen ve köy halkının yoğun ilgi gösterdiği programa ilçe merkezinden daire amirleri sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yanı sıra çevre köylerden de çok sayıda davetli katıldı. Programın düzenlendiği gün, hava güzel olunca kahvaltı sepetini hazırlayan köy halkı soluğu mesire alanında aldı.

Kahvaltı programı olarak başlayan organizasyon şenliğe dönüştü. Yaşlısından gencine, sabah kahvaltısında bir araya gelen köy halkı hem güzel bir gün yaşadı hem de kendilerine ait mesire alanının reklamını yaparak ilçenin sahip çıkması gereken bir değer olduğunu vurguladı.

Herkes sahip çıkmalı
Konu ile ilgili açıklama yapan Köy Muhtarı cemal Yaşar, düzenlenen programın çok amaçlı bir organizasyon olduğunu ve hedefine ulaştığını belirtti. Muhtar Yaşar “Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıl bir çalışma başlattık ve ilçemizin ilk mesire alanını tamamladık. Burası sadece köyümüze ve köylümüze ait bir yer değil. Burası ilçemizin ortak bir değeri. Ancak her şeyden önce köy halkımızın buraya sahip çıkması gerekiyor. Bu bilinçle böyle bir organizasyon düzenledik ve yaklaşık 200 kişinin katılımıyla sabah kahvaltımızı birlikte yaptık. Köylümüz burayı sahipleniyor, doğasını seviyor ve koruyor.

Bu samimiyeti ve bu ilgiyi ilçe halkımızdan da bekliyoruz. Bizler bu tür programları sıklaştırarak ilçemizin tek mesire alanını, herkesin sevdiği, hoş vakit geçirdiği hatta ilçe dışından gelen turistlerimizin de uğrak yeri haline getirmek ve ilçemizin değerine değer katmak istiyoruz. Katılan ve emeği herkese sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.              

Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2013, 09:22
SIRADAKİ HABER