Mithatpaşa'dan Dillere Destan ‘Çanakkale Geçilmez’ Tiyatrosu

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma günü kapsamında Mithatpaşa Ortaokulu öğretmenleri tarafından yazılan, yönetilen ve oynanan ‘Çanakkale Geçilmez’ tiyatro oyunu büyük yankı uyandırdı.

Mithatpaşa'dan Dillere Destan ‘Çanakkale Geçilmez’ Tiyatrosu

Pandemi dolayısıyla öğretmenlerin hazırladığı oyunda Çanakkale Savaşı’nda aynı anda cepheye giden asker kardeşlerin hastanede ağır yaralı bir şekilde karşılaşması ve ağabeyin şehit olması üzerine senaryo yazıldı. Okul öğretmenleri her şeyiyle kendi eserleri olan tiyatro oyununda profesyonel sanatçılara taş çıkartan bir performans sergilediler. 

Mithatpaşa Ortıaokulu Müdürü Hüseyin Mutlu YouTube, Instagram hesaplarında yayınlanan ve izleyenlerden büyük takdir gören tiyatro oyunu sonrasında tüm öğretmenlere teşekkür etti. Böyle anlamlı bir günde aile olmanın özelliğini bir kez daha göstermiş olmanın gururunu yaşadıklarını belirten okul müdürü Hüseyin Mutlu, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106, yıldönümü için hazırladıklarını tiyatro oyununun salgın hastalık sürecinde okullarına unutulmayacak anılar kazandırdığı gibi izleyen tüm vatandaşlara da duygulu anlar yaşattığını dile getirdi.

Mithatpaşa Ortaokulu Öğretmenlerinin hazırladığı ‘Çanakkale Geçilmez’ isimli tiyatro oyunu aşağıdaki linklerden izlenebilir.
    
https://www.instagram.com/tv/CMj-Xp5AlHL/?igshid=1x5541sfiacnn

https://youtu.be/qA2HwGM4omQ

https://drive.google.com/file/d/1J_PKWwW0uIn1nIi5vHENplY3RFOfWbys/view?usp=drivesdk

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER