Motivasyon etkinliğinde engelliler ve aileleri gönüllerince eğlendi

Muhteşem gece Sakarya Yaşam Derneği (SYD) Engelli Koordinasyon Başkanı Aslı Kılıç tarafından düzenlenen motivasyon gecesinde engelli çocuklar ve aileleri gönüllerince eğlendi.

Motivasyon etkinliğinde engelliler ve aileleri gönüllerince eğlendi

Binbir Gece Organizasyon'da ücretsiz olarak düzenlenen geceye yoğun katılım sağlandı. Kendisi de bir engelli annesi olan ve diğer anneler gibi gecesini gündüze katarak, onların mutlu olması için mücadele eden SYD Engelli Koordinasyon Başkanı Aslı Kılıç'ın oldukça zengin bir içerikle hazırladığı program, eğlenceli ve renkli görüntülere sahne oldu. Konukların eğlenmesi her şeyin düşünüldüğü program, geceye katılan herkes tarafından büyük beğeni aldı.

KILIÇ'TAN DUYGUSAL KONUŞMA
Şule Bayri’nın sunumuyla gerçekleşen gece; Kainat ve Kültür Sanat Derneği Başkanı Hatice Bulut ve ekibinin işaret dili eşliğinde hep beraber İstiklal Marşı'nın söylenmesiyle başladı. Ardından gecenin açılış konuşmasını yapan SYD Engelli Koordinasyon Başkanı Aslı Kılıç, katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti. Bir engelli annesi olarak hayatından kesitler anlatarak örnekler veren Aslı Kılıç, konuşmasıyla salonda bulunanlara duygulu anlar yaşattı. Engellilerin hiçbir şeye ihtiyacı olmadığını onların sadece ve sadece sevgiye ihtiyacı olduğunu vurgulayan Aslı Kılıç, “Biz bu geceyi ücretsiz düzenledik. Şimdiye kadar kimseden bir bedel talep etmedik ve bundan sonra da etmeyeceğiz. Bu programla, ücretsiz olarak da güzel şeyler yapılabileceğini gösterdik” dedi.

MÜZİK VE EĞLENCE DOLU GECE
Konuşmaların ardından yine Kainat ve Kültür Sanat Derneği Başkanı Hatice Bulut ve ekibi tarafından işaret dili eşliğinde çeşitli gösteriler sunuldu. Ardından geceye engelli çocuklar için gelen; ilk albümü ile gönülleri taht kuran Sakarya’nın Karadeniz sanatçısı Ahmet Atmaca, Karadeniz’in çınarı ve ağabeyi olarak bilinen ünlü sanatçı Temel Eyüpoğlu, sesi ve performansıyla büyük bir hayran kitlesi olan ve Karadeniz’in Sakarya’daki Pavarotti'si olarak bilinen Akçaabatlı Şenol Özkurt, birbirinden güzel eserleri seslendirirken, engelli çocuklar ve ailelerini doyasıya eğlendirdi.

ÇOCUKLARA HEDİYE YAĞMURU
Gecede yapılan çekilişle katılan tüm engelli çocuklar ve aileleri yüzlerce hediye yağmuruna tutuldu. Gecenin diğer bir sürprizi ise Vahit Kurt’la Urfa Geceleri oldu. Dünya Çiğ Köfte Yoğurma Şampiyonu Mehmet Turanoğlu; gecede kendi elleriyle yaptığı ve adını “Engelsiz SYD” verdiği çiğ köfteleri tüm davetlilere ikram etti. Vahit Kurt, Bağlama üstadı Nimet Karagöl eşliğinde söylediği Urfa yöresi türküleriyle geceye ayrı bir renk kattı.

UNUTULMAZ GECEYE KATILANLAR
Geceye; Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem ve Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Erenler İlçe Başkanı Mehmet Beşir Doğrusever ve Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Azize Köroğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Erenler İlçe eski Başkanı ve Erenler Belediye Başkan Aday Adayı Resul Erdoğan Yılmaz, Sakarya Engelliler ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Bülent Dik, CHP Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Sevda Öcal, CHP Adapazarı Belediye Başkan Aday Adayı İsmail Kılıç, Sakarya Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Kaşkaş, AK Parti Adapazarı Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Sevim Çobanoğlu, AK Parti Erenler Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Recep Yeşil ve çok sayıda engelli dostu katılarak, aileler ve engelli çocuklarını yalnız bırakmadı.

PLAKET TAKDİMİ
Geceye katkılarından dolayı; Karadeniz Sanatçıları Temel Eyüpoğlu, Ahmet Atmaca ve Akçaabatlı Şenol, Binbir Gece Sahibi Çiğdem Çağ, Suna Şen, Gazeteci Levent Candan, Gazeteci Levent Bayri, İşadamı Hidayet Ceylan, İşadamı Mahmut Kılıç, İşadamı Şuaip Ür, Kainat ve Kültür Sanat Derneği Hatice Bulut, Şule Bayri, Vahit Kurt ile Urfa Geceleri, Yeni Sakarya Gazetesi Genel Müdürü Zeki Aydıntepe ve Zirve Bilgisayar Mevlüde Birinci’ye teşekkür plaketi takdim edildi.

GECEYE KATKIDA BULUNANLAR
Program öncesi engelli kız çocukların saçlarını yapan Kuaför Tuana Fatma Koç’a, erkek çocukların saçlarını yapan By Salon Ahmet’e, Engelli çocuklara ve ailelerine leziz pastalarını ikram eden Serçe Kafe Sahibi Ayşegül Kaya ile Parisien Pasta’ya, engelli çocuklara el örmesi bere hediye eden Vildan Home sahibi Vildan Kavrak’a, gecede meyve ikram eden Demir Ticaret Mehmet Demir’e, çerez ikramında bulunan Seyyidoğlu Kuruyemiş’e, oyuncak dağıtan Beyza Oyuncak, Mışıl Oyuncak, Aydede Oyuncak, Saraç Oyuncak, Akkurt Giyim, Kübasüs ile gecenin video ve fotoğraflarına çeken Zirve Fotoğrafçılık ile Levent Candan, Nedim Ergün Kırımlı, Sabahattin Birinci, Ömer Faruk Birinci ve 7/24 Canlı yayın Platformu’na da teşekkür edildi. 
 

Levent CANDAN

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2018, 11:14
SIRADAKİ HABER