MÜSİAD'dan "Uluslararası Diplomasi Zirvesi"

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Diplomatik İlişkiler Komitesince Sakarya'da düzenlenen "Uluslararası Diplomasi Zirvesi" kapsamında büyükelçilere Genç Ticaret Köprüsü Projesi Tanıtıldı.

MÜSİAD'dan "Uluslararası Diplomasi Zirvesi"

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Diplomatik İlişkiler Komitesince Sakarya'da düzenlenen "Uluslararası Diplomasi Zirvesi" kapsamında büyükelçilere Genç MÜSİAD Sakarya Şubesi ile Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği ile birlikte 5. yılına giren Genç Ticaret Köprüsü tanıtıldı. 
 
Sakarya Üniversitesinde düzenlenen Uluslararası Öğrenci Zirvesi’nde yer alan 20’den fazla ülkenin diplomatlarının katıldığı programda, Sakarya Genç MÜSİAD'ın 2018 yılında Türkiye'ye 1 milyon TL’lik ihracat getirisi sağlayan Mali'li öğrenci Hamza Tou Diakite’yi tebrik etti. Sakarya MÜSİAD şube başkanı Yaşar COŞKUN ve Genç  MÜSİAD Sakarya Başkanı Enes BOZ'dan ödül alan Hamza Tou Diakite 2018 yılında ülkemize 1 milyon TL’lik ihracat katkısından ve birçok firmamızda fuarlarda ve programlarda sağladığı faydalardan daolyı ödüllendirildi. Türkiye’nin birçok vilayetine Sakarya'dan yayılan proje kurduğu ticari köprüler ile ekonomik ağın gelişmesinde önemli rol oynuyor.
 
D-8 Büyükelçiler Zirvesinde Genç Ticaret Köprüsü Örnek Gösterildi
 
MÜSİAD Sakarya Şubesinde düzenlenen D-8 Büyükelçiler Zirvesinde ele alınan konulardan biri de Uluslararası Öğrenciler oldu. D-8'e bağlı büyükelçiler Sakarya'da düzenlenen programlarda kendi ülkelerinden gelen uluslararası öğrencileri görmekten oldukça memnun olduklarını, öğrencilerin gelecekte Türkiye ve D-8 ülkeleri ile köprü olacaklarını ifade ettiler. Konu ile ilgili Nijerya büyükelçisi İlyasu Audu Paragalda Sakarya'da hayata geçirilen "Genç Ticaret Köprüsünün" çok anlamlı olduğunu önceki gün ödül alan öğrencinin örnek bir ticaret yaptığını dile getirdi. Program çerçevesinde Uluslararası Öğrenciler kendi ülkelerinden gelen diplomatlar ile tanışma fırsatı buldular.
 

Sakarya MÜSİAD

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER