Mutfakta Erkek Var

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi’nde anlamlı bir proje hayata geçirildi. 3 farklı başlık altında gerçekleştirilecek ‘Babalık Atölyesi’nde eğitimler 9 hafta boyunca devam edecek. 

Mutfakta Erkek Var

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen, Babalık Atölyesi ile babaların ve baba adaylarının zor durumlarla başa çıkabilmelerini sağlamayı amaçlayan,  3 farklı başlık altında başlayan atölye çalışmaları,  Babalık Psikolojisi, Mutfakta Erkek Var ve el becerileri ile çalışmalarına devam ediyor.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ‘En Baba Atölye’de dersler devam ediyor. ‘Babalık Psikolojisi’ dersinin öğretmeni Sedat Demir, katılımcılara çocuk gelişimindeki önemli etkenleri ve gelişen teknolojinin çocuklar üzerindeki etkilerini anlattı. 
Kursta görülen ikinci ders, el beceri ince işler kursunda ise kursiyerler evde kullandıkları elektrik aygıtlarıyla ilgili uygulamalı çalışmalar yaptı.
Üçüncü olarakta erkek kursiyerlere zor durumda mutfakta hazırlayabilecekleri pratik lezzetlere ilişkin tarifeli uygulamalı olarak yemek yapılması gösterildi. 

Kursiyer, Hüseyin Şahan İnsan öğrendikçe mutlu oluyor. Sağ olsun hocalarımızda ellerinden geldiği kadar bizlere bir şeyler öğretmeye çalışıyor. Eksiklerimizi tamamlattırıyor. Önce cihazları tanıdık aletleri tanıdık bu günde üçlü piriz yapmayı öğreniyoruz.Evde yapamıyorduk bunları ama burda gördükten sonra evde artık kendi işimizi kendimiz yapacağız.


Hakan Özçakır, Bu kış ve uzun geceleri değerlendirmek için bildiklerimizi veya bilmediklerimizi hocalarımız sayesinde bizlere öğretiyorlar. Bu gün üçlü piriz yaptık, yemek kursları var. Kahvede vakit geçireceğimize buraya gelip bir şeyler öğreniyoruz. Yeni Yeni arkadaşlar tanıdık ve birbirimize faydalı olmaya çalışıyoruz.
Mehmet Fatih Şen, Sağ olsunlar en sonunda, en baba atölye sloganıyla bir atölyeye başladık. Babalık psikolojisi, inçe işler ve mutfakta erkek var. Üç kategoride yapıldı bunlar. Buraya katıldığımız öğrenen arkadaşlar, orada ahlakınız bozulacak evde ütümü yapacan yemek mi yapacan gibi şeyler söylediler. Ama biz buraya geldiğimizde öğrendiğimizde arkadaşların söyledikleri tam tersine döndü. Bizlere bir daki derslere bende katılabilir miyim diye serserişte bulundular. Bunun tekrarı olacak mı yemek atölyesinde neler yapıyorsunuz diye buna benzer sorular sorularla karşılaştık. Bu sadece bizim faydalandığımız değil dışardaki insanlarında gözlemlediğini görmüş olduk.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü Psikolog Recep Murat harman, En Baba Atölye adında 9 hafta boyunca erkeklere yönelik bir eğitim programı düzenledik. Program gayet iyi bir şekilde devam ediyor ve üç programdan oluşuyor. Mutfakta erkekler var, burada pratik yemekler öğretildi. Babalık psikolojisi var, ve el becerileri ince işler olmak üzere üç programımız var ve bu programlarımızı 9 hafta devam ettireceğiz.
Mehmet KARAKAŞ

Mehmet KARAKAŞ

SIRADAKİ HABER