Öğrenciler Marifetlerini gösterdi

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı KYGM yurtlarında kalan öğrenciler yurtta kalmanın yanı sıra yurtlarında açılan HEM kurslarına katılarak marifetlerini gösterdiler.

Öğrenciler Marifetlerini gösterdi

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğünün öğrencilere yönelik, Akademik, Sosyal ve Sanatsal yönlerini desteklemek amacıyla Eğitim, Sosyal Kültürel, Faaliyetler Şube Müdürlüğü koordinesinde Sakarya Yurdunda kalan öğrenciler yıl boyunca el emeği göz nuru ile yaptığı eserleri yılsonu sergisinde ziyaretçilerin beğenisine sundu. 

Yıl boyunca devam eden, Filografi, Seramik, Tezhip, Hat, Ebru, Dikiş, Sıfır Atık, Resim,Takı Kursu gibi birbirinden farklı kurslarda öğrenciler yaptıkları Sakarya Yurt Müdürlüğü bahçesinde kurulan standlar da ürünleri sergilediler.

Sergi açılışına Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Eğitim Şube Birimi Müdürü, Yurt İdare Şube  Müdürü, Yurt Müdürleri ve öğrencilerin yoğun katılımları ile açılış yapıldı. 

Açılışta kurdele ve pasta kesimi yapıldı. Daha sonra protokol ve öğrenciler sergiyi gezdiler. 

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ; “ Yurtlarımızda kalan öğrencilerimizin sadece barınma ihtiyacını karşılamak bizim ve ülkemizin geleceği için yeterli değildir. Barınmanın yanı sıra öğrencilerimizin boş vakitlerini iyi değerlendirlemeleri adına yurtlarımızda kurs ve atölyeler açıyoruz.

İstiyoruz ki öğrencilerimiz yeteneklerini bu kurslarda ortaya çıkartsınlar gördüğüm kadarı ile de öğrencilerimiz gayet güzel işler başarmışlar. Bu güzel eserleri bir araya getirerek, birden fazla serginin açılmasını sağlayan kız öğrencilerimizi kutluyorum. Yurt Müdürlerimize ve yurt personellerimize emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” açıklamalarını yaptı.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER