‘Öğretmenin Emeği, Sohbetin Demi’ Karasu Buluşması Gerçekleştirildi

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, farklı kademe ve branşlarda görev yapan öğretmenlerle Karasu’da bir araya geldi.

‘Öğretmenin Emeği, Sohbetin Demi’ Karasu Buluşması Gerçekleştirildi

Meslek liselerinin ülkemiz ekonomisine olan büyük katkısından bahseden İl Milli Eğitim Müdürü Savaşçı, ilimizde meslek liselerinin üretimden elde edilen gelirlerini günden güne artırdığını dile getirdi. Meslek lisesi öğretmenlerinin okullarında gerçekleştirilen üretim ve proje çalışmalarını anlattıkları buluşmada ihtiyaç duydukları desteğin İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzce sağlanacağı da belirtildi.

TÜBİTAK, TEKNOFEST gibi çeşitli proje ve yarışmalarda elde ettikleri başarılarını anlatan öğretmenlerimiz deneyimlerini paylaştı. Bu paylaşımlar mesleğe yeni başlayan katılımcı öğretmenler için teşvik niteliğindeydi.

Öğretmenlerimizi TÜBİTAK ve AB Projelerinde gösterdikleri başarılar için bir kez daha tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, öğrencilerin projelerde yer almalarının öğrenme yolculuklarına önemli katkılar sağladığını vurguladı. 

“Öğretmenin Emeği, Sohbetin Demi” Karasu Buluşması’nda mini bir konser de verildi. Buluşmaya enstrümanları ile katılan öğretmenler sevilen türküleri seslendirerek programa renk kattılar.

Mesleğinde 43. yılını çalışan teknoloji ve tasarım öğretmeni Mustafa Çalışkan, buluşmada üç öğrencisi ile bir aradaydı. Karasu İlçe Millî Eğitim Müdürü Çetin Turhan’ın da aralarında olduğu eski öğrencileri ile aynı ortamda bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Samimi ve keyifli bir sohbetin gerçekleştiği “Öğretmenin Emeği, Sohbetin Demi” Karasu Buluşması, İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın öğretmenlere kitap hediye etmesi ile sona erdi.

Kocaali Haber

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2022, 13:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER