PSB Anatolia Peyzaj ve Süs bitkileri Fuarının dikkat çekenleri

Sakarya’nın ismini Türkiye’ye ve dünyaya duyuran en önemli etkinliklerden olan PSB Anatolia Peyzaj, Süs Bitkileri, Bahçe Sanatları ve Ekipmanları Fuarı ziyaretçi yoğunluğunun yaşandığı cumartesi günü akşamı sona erdi.

PSB Anatolia Peyzaj ve Süs bitkileri Fuarının dikkat çekenleri

200’ü aşkın firmanın katıldığı fuarda ilginç üretimleri ve sanatsal tasarımlarıyla bazı stantlar ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

25 yıldır hizmet veriyor

Karma Fuarcılık Remzi Adıyaman’ın organizasyonunda beş yıldır Kırkpınar Sahilinde düzenlenen fuara 2018 yılından bu yana aralıksız katılan sektörün en eskilerinden 25 yıldır baba mesleğini büyük bir sevgiyle devam ettiren Sapancalı Mehmet Yeter’in sahibi olduğu Ortanca Fidancılık her mevsime uygun yüzlerce çeşitlik bitkileriyle fuarın en dikkat çekenlerinden oldu. Babası Kadir Yeter’in meyve fidancılığıyla başladığı mesleği yarım asırdır süs bitkiciliği alanında devam ettiren Mehmet Yeter beş yıldır aynı yerde katıldıkları fuarın ilimizin tanıtımına büyük katkı sağladığını belirterek, Sapanca’da 50 bin metre kare açık, 5 bin metre kare kapalı alanda bitki üretimini severek sürdürdüklerini ifade etti.   

Taşa hayat veriyorlar

Sektörün en büyük açık hava fuarı olarak adlandırılan PSB Anotalıa Ulusal İhtisas Fuarına üç yıldır Aydın’dan katılan Beril Doğaltaş firması birbirinden ilginç sanat ürünü taşlarıyla fuarın en ilgi görenleri arasındaydı. Eşi ve küçük oğluyla birlikte bir hafta süreyle şehrimizde konaklayan firma sahibi Dündar Dağ, Aydın Bozdoğan’daki tesislerinde atık taşlara hayat vererek yeni tasarımlarla ürettikleri dekoratif taşları Avrupa’ya ve ülkenin çeşitli yerlerine gönderdiklerini belirtti. 20 yıldır ekmeğini taştan çıkaran eski maden işçisi Dündar Dağ, peyzaj ve mimaride kullanılan dekoratif taşların yurt içi ve yurt dışından büyük talep gördüğünü belirterek, atık taşların üretime yeniden kazandırılmasında görev almaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi.   

Yürüyen Evler

7-10 Eylül tarihlerinde düzenlenen fuarda ilgi çeken stantlardan biri de yürüyen evlerdi. Tekerlekli ve istenilen yere kolaylıkla taşınabilen evler vatandaşlardan büyük beğeni gördü. Adapazarlı kadın girişimci Gül Korkmaz’ın yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Eksado firması tarafından taşınabilir şekilde üretilen karavan evler iç ve dış tasarımıyla fuar ziyaretçilerinden tam not aldı. Son zamanlarda trend olan TINY HOUSE/ KARAVAN furyasına katılan Eksado Yürüyen Evlerin üretimi şasesinden itibaren Adapazarı’nda yapılıyor. Sakarya'nın gurur duyduğu Eksado firması tamamen kendi üretimi olan karavan evleri yurt içinin yanısıra sekiz ülkeye ihraç ederek ülkemiz ekonomisine önemli katkı ve istihdam sağlıyor.

Küçük Bahçe Makineleri

Organizasyonların başarılı ismi RATED Başkanı H. Remzi Adıyaman ve ekibinin katılımcı ve ziyaretçilerle birebir yakından ilgilendiği PSB Anatolia fuarında ekipmanlar bölümünde en çok ilgiyi küçük bahçe makineleri gördü. İŞMAKTAŞ firması tarafından sunulan ve bahçe tarımında makineleşmeyi sağlayan küçük iş makinelerinin uygulamalı çalışması ziyaretçiler tarafından fuar süresince büyük beğeniyle izlendi.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER