Sabancı Üniversitesi savunma, havacılık ve uzay sektörlerindeki altyapı ve çalışmalarını SAHA EXPO’da sergiledi

Sabancı Üniversitesi, SAHA kümelenmesi üyesi olarak savunma, havacılık ve uzay sektörlerinde var olan uygulama ve altyapısını sergilemek, eko sistemde yer alan paydaşlar ile Ar-Ge faaliyetlerini tanıtmak ve yeni işbirlikleri üretmek amacıyla 9 Kasım 2020 - 9 Nisan 2021 tarihleri arasında ücretsiz olarak gezilebilecek SAHA Expo Sanal Fuarı’na katıldı.

Sabancı Üniversitesi savunma, havacılık ve uzay sektörlerindeki altyapı ve çalışmalarını SAHA EXPO’da sergiledi

Akademi ile endüstri arasında sunduğu son teknolojiler ve çözümlerle bir köprü olmayı hedefleyen, özellikle havacılık, uzay, savunma, otomotiv, raylı sistemler ve denizcilik gibi alanlardaki sektör oyuncularıyla işbirliklerini kurmayı amaçlayan Sabancı Üniversitesi, merkezleri Nanoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi (SUNUM) ve Tümleştirilmiş Üretim Teknolojileri Araştırma ve Uygulama Merkezi (SU TÜMER) ile SAHA EXPO SANAL Fuarı’nda. 
Sanal fuarda katılımcılar Sabancı Üniversitesi merkezlerinin standlarını ziyaret ederek Sabancı Üniversitesi yayınları, patentleri, tematik alanlardaki teknolojileri ve araştırma merkezleri hakkında bilgi edinip, araştırma altyapılarını 3D videolar kanalıyla deneyimleme fırsatını yakaladı. Robotik sıradışı kompozit malzeme üretim teknolojileri ile dijital eklemeli üretim teknolojileri alanlarında katılımcılara son gelişmeler aktarıldı. Standart ürünlerin yanı sıra müşteri taleplerine yönelik çözümler sunan “SUNUM E-Store” online satış kanalı ve nanoteknoloji ekosisteminin zenginliklerini sergileyen ve ulusal ve uluslararası düzlemde altyapı, yetkinlik, ürün, teknoloji ve hizmetleri, açık kaynak bir platformda sunan “Co-Sunum Platformu” hakkında da bilgi edindiler. Fuarda ayrıca sektörde yer alan yerli ve yabancı birçok firma ile ikili görüşmeler yapıldı ve potansiyel işbirlikleri konularında görüş alışverişinde bulunuldu. 


 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER