Sabihahanım Ortaokulunda “Çevre Kirliliği ve Atık Yönetimi” konulu Yaratıcı Drama Etkinliği

I Design With Wastes / Atıklarla Tasarlıyorum Etwinning projesinde görevli Sabihahanım Ortaokulu 5-C sınıfı öğrencileri “Yeryüzü Çocukları Yaratıcı Drama” eğitmeni Gülbahar Biler’in gönüllü olarak katıldığı “Çevre Kirliliği ve Atık Yönetimi” oturumunu okulda gerçekleşti.

Sabihahanım Ortaokulunda “Çevre Kirliliği ve Atık Yönetimi” konulu Yaratıcı Drama Etkinliği

Etkinlikte öğrenciler çeşitli oyunlar, etkinlikler ve canlandırma tekniği ile çevremizdeki kirliliklere olan farkındalıklarını geliştirdiler. Çevrenin; şehirler, köyler, sokaklar, dağlar, ormanlar, göller, denizler, parklar ve etrafımızdaki her şey olduğunu, farklı alanlarda nasıl hareket edileceğini, işitme duyusunun farkındalığını, grup içinde birlikte hareket etmeyi, işbirlikçi çalışmayı, çevre temizliği üzerine bireysel ve toplumsal hareket etmenin önemini deneyimlediler.

Etkinlik bitiminde Gülbahar Biler öğrencilere katılım sertifikalarını verdi. Sabihahanım Ortaokulu Müdürü Eyüp Kotan, düzenlenen etkinlik dolayısıyla Yeryüzü Çocukları Yaratıcı Drama Eğitmeni Gülbahar Biler, Sınıf Rehber Öğretmeni Ela Aktay ve etkinlikte yer alan tüm öğrencilerine teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER