Sakarya Bilsem Fen Araştırma Proje Yarışmasında Türkiye Birincisi

Sakarya Bilim ve Sanat Merkezi, Özel Ege Lisesi 18. Fen Araştırma Projeleri Yarışmasında fen ve teknoloji kategorisinde Türkiye birincisi oldu

Sakarya Bilsem Fen Araştırma Proje Yarışmasında Türkiye Birincisi

İlimizde özel yetenekli öğrencilere yönelik destek eğitimi sunan Sakarya Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM), ulusal ve uluslararası düzeyde gerçekleştirilen bilimsel araştırma proje yarışmalarındaki başarılarını sürdürüyor. Özel Ege Lisesi tarafından ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik ülke çapında düzenlenen 18. Fen Araştırma Projeleri Yarışmasında, Sakarya BİLSEM, fen ve teknoloji kategorisinde Türkiye birinciliği kazandı. 

Sakarya , yarışmada bu yıl iki alanda projeleriyle finale kalmıştı. Fen bilimleri öğretmeni Azer YURTKULU danışmanlığında hazırladıkları projeyle yarışmada finale katılmaya hak kazarak, çevrimiçi ortamda sunum yapan BİLSEM öğrencileri Ayfer Suden BOZKUŞ ile Ceyda GÜMÜŞEL; ortaokul öğrencilerinin yarıştığı fen ve teknoloji kategorisinde Türkiye birincisi oldular. Ödüller, canlı yayında düzenlenen törenle açıklanırken, tüm finalistler büyük bir heyecan yaşadılar. 
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER