Sakarya Gönüllerin birincisi oldu

Yunus Emre Gönüllülük Yılı münasebetiyle Gençlik ve Spor Bakanlığınca düzenlenen Türkiye geneli ’’Yunus Emre Gönüllülük Yarışması’’nda Sakarya zirveye oturdu.

Sakarya Gönüllerin birincisi oldu

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde Eskişehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün düzenlediği “Yunus Emre Gönüllülük Yarışması” nda Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı , Sakarya Gençlik Merkezi 'Sevgi ve Merhamet Timi' gönüllülerinden oluşan ekibin yetim ve öksüz çocuklar üzerine 'Senden Umut Kesmem' adıyla oluşturduğu proje Türkiye 1.liğine layık görüldü.

Proje yürütücüsü gönüllü gençlerden 1. Olan Gençlik Merkezine Tablet, 2. Olan Gençlik Merkezine Akıllı Saat, 3. Olan Gençlik Merkezine ise Bluetooth Kulaklık hediye edildi. Gönüllü Gençler ödüllerini,  Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Emre Topoğlu'ndan aldı.

Sakarya Gençlik Merkezi Müdürü Ali Okur yaptığı açıklamada ;
‘’ Gönüllülüğe yönelik yarışmada ödül beklentisi olmasa da, kıymete değer görülmesini mutluluk vericidir. Sakarya Gençlik Merkezi gönüllü gençlerimizi, gençliğe örnek olacak bu anlamlı projede bulunduklarından dolayı kutluyoruz.’’ dedi 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER